Zavrieť

Porady

Miniruže

Od dcéry som dostala asi pred mesiacom v maličkom kvetináčiku miniružu, neskôr som ju presadila. Krásne rastie a aj kvitne. Mám ju vonku na stole. Môžete mi poradiť ako ju má prezimovať, lebo pred dvoma rokmi som prišla o jednu miniružu, keď som ju na jeseň aj s kvetináčom dala do záhrady do zeme a zakryla. Bohužiaľ miniruža mi vymrzla.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dana9 je offline (nepripojený) dana9

    právnik dana9
    rede
    Od dcéry som dostala asi pred mesiacom v maličkom kvetináčiku miniružu, neskôr som ju presadila. Krásne rastie a aj kvitne. Mám ju vonku na stole. Môžete mi poradiť ako ju má prezimovať, lebo pred dvoma rokmi som prišla o jednu miniružu, keď som ju na jeseň aj s kvetináčom dala do záhrady do zeme a zakryla. Bohužiaľ miniruža mi vymrzla.
    Mne zase vždy vyhynuli, keď som ich nechala na zimu v byte, teda v zimnej záhrade, kde ale boli dosť mierne podmienky. Mne vtedy všetci známi radili nechať ju na zimu vonku, tak neviem.

    dana

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Aj mne miniruze vykapali, ked som ich zimovala v zimnej zahrade. Vlani som ich dala von, trochu prihrnula zemou a navrch som dala trochu slamy. Prezili aj napriek dost tuhej zime a na jar vyrasili. A kvitnu.
    Elena Navrátilová
    Moja mamina ich má tiež na záhradke na záhone. Niektoré tam zasadila v hodine 12-tej. Teraz sú úplne krásne. Vôbec ich na zimu nevyberá. Krásne sú krásne.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Aj ja ich mám zasadené v skalke, na zimu poprikrývam a odvďačia sa mi kvetmi takmer po celý rok! Sú krásne maličké žlté ružičky a na budúci rok plánujem zakúpiť v kvetináčoch vo viacerých farbách a vysadiť do skalky. Ale čo mi neprezimovalo, boli stromčekové ruže, vlani som mala naraz rozkvitnutých 61!! krásnych červených ruží a táto tuhá zima mi spálila korunu stromčeka. Doteraz je mi za týmto stromčekom veľmi ľúto, ale ak budem zdravá a živá, skúsim ich na rok opäť kúpiť, vraj treba natiahnuť na "hlavu"stromčeka hrubé papierové vrece a podeň starú deku, alebo uterák a zaviazať na hrdle stromčeka. Tak budem probovať...

    buba je offline (nepripojený) buba

    buba
    ja ich na zimu prikrývam 4 litrovou kompotovou fľašou a na jar ich po mrazoch odokryjem

    medrol je offline (nepripojený) medrol

    medrol
    ja uz mam asi tri cervene miniruze, jednu bielu, fialovu a dve zlte, zimujem ich tak ako obycajne, cize korene obsypem ich korou ale teraz mi ozltli listy, neviem co teraz. a taaak. skuste poradit

    janomila je offline (nepripojený) janomila

    janomila
    Ja som mala štyri miniruže rôznych farieb a v priebehu mesiaca mi všetky vykabali. Ožltli im listy, opadali a zostali len kostrnky. Je mi z toho do breku. Dva roky boli nádherné a teraz toto. A popínavá ruža, tá keď odkvitala, poriadne som je zostrihala a teraz má síce spústu nových výhonkov, ale listy na nich sú úplne pokrútené a vyzerajú ako by boli napadnuté takou bielou plesňou. Neviem si rady!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.