Zavrieť

Porady

UVAHA O VYSKE STAR. DOCHODKU A POPR. VSTUPE DO 2. PILIERA


mam 48 rokov a 26 rokov som odvadzal odvody do SOC. POISTOVNE. Ked som pozeral dosly vypis mam tam max. bod 0,7 v r. 2002 - 2005 hoci v r. 1986 - 1996 bol aj 1. Bol som viackrat nezamestnany a to v r. 1997, 2000, 2006. Spolu vypadok asi 18 mesiacov.

1./ Chcel by som od Vas informaciu aky dochodok by z toho vysiel ?

Teraz som ako zacinajuca SZCO a nedal som odvadzat do SOC. POISTOVNE.

2./ Dobre som spravil ?

Taktiez uvazujem, neviem ci sa da vstupit do 2. piliera.

3./ Malo by to pre mna zmysel ?

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

    Viera123
    bjjoba, do 2. piliera, pokým sa nezmení zákon, už vstúpiť nemôžeš.. Takže o tom už nerozmýšľaj, či dobre, či zle.
    Ťažko ti teraz niekto povie, aký by z toho vyšiel - aký budeš mať dôchodok... Než ty pôjdeš do dôchodku, myslím, že sa to zmení ešte x-krát...
    Podľa mňa si urobil dobre, že si si nezačal platiť odvody... Sám predsa vidíš, že si tak robil 26 rokov a aký si mal mzdový bod... aj keď podrobnosti okolo mzdových bodov zatiaľ nesledujem.
    Odkladaj si sám v jednom zo sporivých programov, tam máš peniaze istejšie.

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    Je to množstvo rokov do dôchodku - ak správne počítam, podľa súčasnej legislatívy 14 rokov, ale úplne hypoteticky, ak by sa celý systém vôbec nezmenil (čo samozrejme absolútne nepredpokladám, pretože za 3-5 rokov začne v systéme priebežného dôchodkového poistenia prevažovať solidarita - alebo bude úplne dominantná), dôchodok pri osobnom mzdovom bode 1, období dôchodkového poistenia 26 rokov a aktuálnej dôchodkovej hodnote okolo 380-400 by bol v roku 2020 okolo 9880 Sk až 10400 Sk. Toto je aj súčasnosti malá suma, takže niet sa načo tešiť.
    P.S. Ja mám 47 rokov.

    UVAHA O VYSKE STAR. DOCHODKU A POPR. VSTUPE DO 2. PILIERA

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.