Zavrieť

Porady

Ako donútiť matku spoludedičky (maloleté dieťa) aby ma vyplatila z domu ?

S maloletou vlastníme rodinný dom, každá jednu polovicu. Matka maloletej aj so svojim priateľom sa do domu v auguste nasťahovali, ale vyplatiť ma nechcú ani nechcú aby som ja ich vyplatila, lebo vraj nemajú kde bývať Užívajú celý dom aj so záhradou. V decembri čakajú dieťa a ani jeden ani druhý nikde nepracuje. Vraj sa od nich nikdy žiadnych peňazí nedočkám.
Poraďte mi čo robiť ?
Naposledy upravil ivka70 : 15.11.18 at 11:50
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Mozes sa obratit na sud so ziadostou o vysporiadanie podieloveho vlastnictva.
    A sud rozhodne.
    Moze nariadit jednemu alebo druhemu spoluvlastnikovi vyplatenie alebo aj aj predaj nehnutelnosti a rozdelenie penazi.
    Matka maloletej nema dovod ta vyplacat, musela by ta vyplacat maloleta, ktora bude mat urceneho opatrovnika, ktory ju bude v spore zastupovat.

    Od tych, co pouzivaju tvoju ucast domu, mozes tiez ziadat primerane najomne za uzivanie tvojej casti nehnutelnosti, max. 3 roky dozadu.
    Jakubec Ivka70, maloleta nebude potrebovat opatrovnika, lebo nie je rozpor medzi zaujmami maloletej a jej zakonnym zastupcom (rodicom). Takze ju moze zastupovat rodic.
    Inak uplny suhlas.
    draik Ešte je tu ďalšia možnosť, za daných okolností pravdepodobná, že súd podielové spoluvlastníctvo nezruší.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Dúfať, že raz v budúcnosti budú chcieť niečo s domom robiť a budú potrebovať tvoj súhlas. Vtedy budú donútení sa s tebou nejako vysporiadať.

    Ak by si aj dala návrh na súd, je málo pravdepodobné, že by niekto uprednostnil tvoje vlastnícke záujmy pred ich ochranou - majú jedno maloleté dieťa a druhé čakajú. Žiadny sudca ich nevyhodí na ulicu.

    Musela by si im vopred zohnať nejaké náhradné ubytovanie (napr. podnájom), ponúknuť im to a zároveň ponúknuť vyplatenie ich polovice. Ako uviedla ivka, maloletú bude zastupovať opatrovník, nemusela by to byť jej matka.

    Alebo súd určí, že ti budú splácať 50 € mesačne, aby vyplatili svoj podiel. Vypočítaj si, kedy by ti vyplatili celú čiastku...
    Mária27 alebo súd nariadi predaj domu a rozdelenie peňazí - nech si nájdu iné bývanie

    Ako donútiť matku spoludedičky (maloleté dieťa) aby ma vyplatila z domu ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.