Zavrieť

Porady

Choroba počas štúdia na VŠ

Prosím Vás viete mi poradiť ako je to s ospravedlnením neprítomnosti na prednáškach počas choroby? Uzná fakulta ospravedlnenie od lekára alebo sa tiež na to vzťahujú iba povolené absencie? Dcéra ochorela a vyzerá to tak že cca 3 týždne nebude môcť ísť na prednášky a ja neviem ako mám v tomto prípade postupovať. Vopred ďakujem za Vaše skúsenosti.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Julča1 no ten som prečítala ale je tam len prerušenie štúdia alebo individuálny program. ale vďaka .-)
    avalik ak je dcera schopna schopna rozpravat, nech si to vybavi sama - je dospela, ty v tomto smere uz za nu nemozes konat - napr. zavolat na studijne oddelenie ... tiez im kazdy prednasajuci musel povedat podmienky ukoncenia predmetu

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    ty nemáš nijak postupovať. dcéra je už dospelá a na VŠ by mala byť už svojprávna a zodpovedná.
    nedávno som čítal článok o kosačkových rodičoch. nechaj to tak.
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    alaya1 vies ty, aky ma dcera zdravotny problem, ze sa zapojila matka?
    jslancik to je dá sa povedať irelevantné. matka nie je jej právny zástupca, ak sa nemýlim... a keby dcéra umierala, tak by matka neriešila omluvenku z prednášok.
    alaya1 preboha, ved sa len pyta na nete, ako ma postupovat!.
    jslancik matka nijako. a dcéra nech je v akomkoľvek stave, tak je určite zavesená na mobile a vie si jednoducho zistiť cez internet alebo telefonát, ako má postupovať. ale hej, vysokoškoláci sú ešte deti...
    Julča1 Ďakujem za kritiku ale bohužiaľ moja dcéra to v tomto stave sama nezvládne. A inak je veľmi samostatná a tiež svojprávna.
    veronikasad Nezvládne zavolať na študijné ? Bohužial, s tebou asi komunikovať nebudu.
    Julča1 Nechcem tu rozoberať jej zdravotný stav, chcela som len jednoduchú radu ako postupovať. To je všetko.
    veronikasad Veď tú si hneď na začiatku dostala - informovať sa na študijnom oddelení školy, každá škola má svoje pravidlá.
    Julča1 Áno ja viem, a som za ňu vďačná. Ďalej som len reagovala na kritiku p. jslancika
    alaya1 zelam dcerke skore uzdravenie a navrat do skoly. Myslim, ze vsetko uz bolo povedane.
      zbaliť

    Choroba počas štúdia na VŠ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.