Zavrieť

Porady

Úhrada faktúry z PL - platba kartou v JÚ

Ahojte, prosím Vás o radu. Platba kartou sa účtuje cez ID ako výdavok OZD, následne ako príjem z PP a v banke ako výdavok na PP. To mi je jasné. No mám pred sebou faktúru z PL uhradenú PK. Faktúra je zo dňa 3.8.2018 a teda kurz je 4,2820 eur. Suma faktúry v eur je 28,87 Eur. To je cena prepočítaná kurzom spred dňa vystavenia faktúry, t.j. zo dňa 2.8.2018. A ideme ju uhradiť platobnou kartou.
1. ID- výdavok - úhrada faktúry = 28,87 eur
2. ID- príjem z PP = 28,87 a
3. BV- výdavok na PP = 29,07 eur.

Teda pri úhrade bol iný kurz a nesedia mi PP. Prosím Vás, ako to správne uhradiť? Ďakujem veľmi pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Onko je offline (nepripojený) Onko

    Onko
    No neviem, aký softvér používaš a čo umožňuje, ale ten bankový výdaj treba rozúčtovať, lebo z tej sumy 29,07 € ide iba 28,87 € na PP a zvyšok by mal byť výdavok OZD.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mondes VOZD? Nie VNZD? Ďakujem.
    Jarka 1 @mondes ... kurzový rozdiel
    mondes Áno, rozumiem. Len rozmýšľam, že ak faktúra bola uhradená plat. kartou v deň nákupu, tak pri úhrade by nemal vzniknúť kurzový rozdiel. Len z banky sa to odrátalo neskôr a v inej sume. Nepríde mi to ako klasická úhrada faktúry z účtu. Vtedy, ak sa úhrada zrealizuje neskôr, tak áno, vzniká kurzový rozdiel. .....teda aj v tomto prípade sa účtuje o kurzových rozdieloch? Ďakujem veľmi pekne.
    Onko Je to VOZD, v jednoduchom účtovníctve sa účtujú iba príjmy a výdavky, nie výnosy a náklady, teda cena tovaru alebo služby je to, čo odíde z bankového účtu, nezáleží na tom, kedy bola vystavená faktúra, kedy bola platená a aké boli vtedy kurzy. Toto nie je "účtovanie o kurzových rozdieloch", ale iba technické riešenie pre zabezpečenie toho, že peňažný denník a kniha záväzkov budú sedieť. Nie je to klasická úhrada z účtu, je to klasická platba kartou, vtedy vždy z účtu odídu peniaze neskôr, než sa platba vykoná, preto sa používajú peniaze na ceste. Vzhľadom na to, že pri platbe ešte nevieme, s akým kurzom to bude odúčtované z banky, musíme rozdiel doúčtovať do výdavkov navyše.
    mondes Perfektné, srdečná vďaka.
      zbaliť

    Úhrada faktúry z PL - platba kartou v JÚ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.