Zavrieť

Porady

Vyplatenie peňažnej náhrady

Súd rozhodol, že protistrana mi má vyplatiť peňažnú náhradu do 3-och dní od nadobudnutia právoplatnosti rozsudku.Hrozí nejaký postih za to ,že peň. náhrada nebola vyplatená včas? (obhajuje sa tým, že nevedel že rozsudok už bol právoplatný..)
4 komentárov     zbaliť
misoft Úroky z omeškania - vyhľadaj a vypočítaj si. To je jeho postih. Že nevedel, že je to už právoplatné - to je jeho problém, má si to strážiť. Najskôr ho ale písomne a doporučene vyzvi k plneniu a spomeň i úroky z omeškania. Ak sa nebude mať k činu - na základe právoplatného rozhodnutia cez súd platobný rozkaz a môžeš dať exekútorovi....
Mila123 koľko meškal?
pavučinka 14 dní meškal.
misoft 14 dní nie je veľa, keby tak 14 týždňov....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Rozsudok určite prevzal, potvrdil podpisom. V rozsudku sú aj lehoty na odvolanie, ak sa neodvolal, vedel si spočítať, kedy nadobudne právoplatnosť + 3 dni. Úrok za 14 dní, ? alebo by som sa na to ...
    ivka70 Ale nevedel, kedy si rozsudok prevzala druha strana....
    bodliak Povinný bol on, ak sa rozhodol neodvolať, mal zaplatiť. Doplatil na tanečky so zdržovaním a neznalosťou. Reči typu " nevedel som, ķedy došla pošta do Sniny" sú výhovorky.

    Vyplatenie peňažnej náhrady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.