Zavrieť

Porady

Termostaticka bateria - netecie tepla voda.

Zdravím.
Mám termostaticku bateriu Grohe. Prestala nám tiecť tepla voda. Resp. Tečie len vlažná pričom z ostatných kohutikov horúca. Tak som ju demontoval vybral kartusu a vyčistil. Pomohlo. Po cca dvoch týždňoch sa problém zopakoval. Vybral som kartusu vyčistil a nič. Stále nám tečie len vlažná. Viete mi poradiť čo s tým? Resp. ako by som zistil kde je problém? Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Skús nastaviť podľa:https://www.grohe.sk/sk_sk/nase-sluz...stem-thm.html#
    Nastavenie termostatickej batérie.
    milo.cervenan Namontovanu ju mám rád by som ju nastavil lenže z nej nejde horúca voda aj keď dám naplno. Tečie len vlažná.
    sosak Nastavil si ju podľa toho postupu?


    1 – Zmerajte pomocou teplomera teplotu vody. Ak teplota vody dosahuje 38 °C vo chvíli, keď sa ukazovateľ na rukoväti nachádza na značke 38 °C, nie je potrebné vykonávať žiadne nastavenia.

    2 – V opačnom prípade zastavte prúd vody a pomocou plochého skrutkovača odstráňte kryt na rukoväti batérie slúžiaci na nastavenie teploty.

    3 – Povoľte skrutku a vytiahnite rukoväť.

    4 – Spustite prúd vody. Otáčajte čiernym vrúbkovaným gombíkom dovtedy, kým teplota vody nedosiahne 38 °C. Nasaďte rukoväť späť tak, aby jej ukazovateľ mieril na značku 38 °C. Dotiahnite skrutku v rukoväti a nasaďte späť jej kryt.

    Pretože tým, že si kartušu demontoval a potom namontoval sa zmenili nastavenia a je potrebné prenastavenie podľa toho postupu v linku. Ja som takto musel svoju batériu prenastaviť z rovnakého dôvodu.

    Termostaticka bateria - netecie tepla voda.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.