Zavrieť

Porady

tečie voda z pretlakoveho ventilu aj po inštalovaní expanzky.kondenz.kotol

Zdravím.Viete mi poradiť,už dlhšiu dobu mi tečie voda z pretlakoveho ventilu teplej vody.mám aj 5l expanzku bojler je 80l.Mám aj nadmernú spotrebu vody.Akú životnosť má taký ventil?Ďakujem
buchač Príslušné zariadenie sa používa v potrubiach na zabránenie vzniku núdzových situácií a na nastavenie tlaku v pracovných systémoch. Tlak v potrubí sa môže v priebehu prevádzky zvýšiť nad normálny kvôli teplotným rozdielom alebo zvýšenému vybitiu počas prevádzky čerpadla. V takýchto prípadoch spĺňa prepúšťací ventil svoju hlavnú funkciu - odstraňuje prebytok, normalizuje svoj index v kúrení, kohútiku alebo iných systémoch.
Konštrukcia je vybavená mechanizmom predpätného ventilu typu pružiny. Hlavným pracovným prvkom tejto jednotky je tesne stlačená pružina. Jeho sila zablokuje zariadenie a bráni pracovnému médiu prechádzať cez pretlakový odvzdušňovací ventil v opačnom smere. Reakčný tlak sa nastaví s prihliadnutím na kompresný výkon pružiny. Tento parameter je možné nastaviť pomocou špeciálnej skrutky, ktorá je vybavená všetkými tlakovými ventilmi pre ohrievač vody a ich analógmi.

Životnosť je od jednej hodiny až po desiatky rokov.
mr.dred Možné príčiny:
V expanzke nemáš protitlak vzduchu - odmerať, prípadne dofúkať na príslušný prevádzkový tlak. V prípade, ak ti vyfrkne voda cez vzduchový ventil je poškodený gumený vak vo vnútri. Dá sa to niekedy zalepiť ako duša na aute, záleží na mieste poškodenia, alebo vymeniť.
Vadný pretlakový ventil - otvára pri nižšom tlaku - vymeniť
Vysoký tlak vstupnej vody - vložiť do systému redukčný ventil
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Aj ja mám bojler 300 l, expanzku cca 5 litrov a pretlakový ventil tiež občas "vypustí." Mne to odteká rovno do odpadu cez sifón v podlahe.

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    U týchto "moderných" vymožeností je to bohužiaľ bežný jav kvôli spätnému ventilu na vstupe. Buď vyradíte spätný ventil, alebo pridáte redukčný ventil - ale to zase budete mať problém s pákovými batériami a termozmiešavačmi. Expanzka nepokryje rozdiel medzi bežným tlakom a hranicou bezpečnostného prepúšťania.

    Hlasovalo 4 pouzivatelov

    Užitočné (1)
    afrikánka
    Neužitočné (2)
    Komentár, nie odpoveď (1)
    -2
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mr.dred "Expanzka nepokryje rozdiel medzi bežným tlakom...atď" Na to je projektant (alebo znalá-skúsená osoba napr.dobrý kúrenár,vodoinštalatér), aby to správne navrhol/prepočítal.Hlavne veľkosť expanzomatu v závislosti na objeme ohrievaného média,jeho prevádzkového tlaku a teploty.
    Expanzomat je tam hlavne preto,aby sa zvýšený objem kvapaliny vzniknutý ohrevom mal kde dočasne "uskladniť" a nevytiekol do odpadu a nárast tlaku bol iba v určitých medziach. Na tento objem a podmienky musí byť dimenzovaný.
    P. Chobot píše, že má na 300L bojleri 5L expanzku.... je to málo (dede81 má 80L na 5L... to musí stačiť). Pokiaľ má prevádzkový - vstupný tlak blízko tomu bezpečnostnému pretlakovému, Bude mu to pri malom expanzomate prepúšťať vždy. To by chcelo aspoň 10 - 15 L. O možných príčinách u dede81 som už písal vyššie.
    Vyradenie spätného ventilu je síce riešenie, ale je to neprípustné - opýtaj sa u vodárov. Vezmi si stav, že by to urobili všetci...čo by to robilo s tlakom v hl. rozvode.
    A ten "problém s pákovými batériami a termozmiešavačmi" To má byť akože aký ? Veď redukčný ventil sa montuje v hl. prívode, hneď za hodinami. Tlak v studenej aj teplej vode je vtedy rovnaký.
    Taký problém môže vzniknúť niekde v paneláku,bytovke, kde sú prívody zvlášť na teplú a studenú a tlaky nie sú rovnaké.
    bodliak Netrep, spätné ventily pred pár rokmi na bojleroch vôbec neboli a nič sa nestalo. Zasiahnuť do hlavného rozvodu je náročnejšie, ako zaradiť redukčný pred bojler. Keď nevieš, aké problémy spôsobí rozdielny tlak teplej a studenej, tak ti asi chýba prax.
    mr.dred Trepeš ty....spätný ventil bol súčasťou poišťáka k bojleru už niekoľko desaťročí (ja si pamätám min.45 rokov ... ty zrejme toľko ani nemáš)
    Najčastejšie vtedy dostupné prevedenie bolo podobné tomuto - https://uloz.to/!ng4lu5WrGQOL/poistn...ou-klapkou-jpg
    afrikánka ...mr.dred má pravdu, spätný ventil bol súčasťou poistného ventilu. Stačí?
    Pekné Vianoce chalani
    mr.dred afrikánka vďaka za podporu :-)
    Presne tak, bavíme sa tu o bojleri a nie o nejakom kuchynskom zásobníčku na ohrev vody namontovanom na (pod) vod.batériu.
    Ale aj tak sa na nich nehnevám - bodliak=sender .. veď majú tiež vianoce :-))
    bodliak Hahaha, no tak si kupujte a montujte kurvítka dobrovoľne, dajte si dve pod stromček. Veselé vianoce a vytopený nový rok.
    mr.dred Tvoj výsmech je neopodstatnený a trápny.
    Zrejme ani nemáš šajnu, ako to celé funguje.Škoda mlčať.
    afrikánka ...bodliačik, prečo by som kupovala, mám ich v kotolni už 30 rokov!
    Prajem ti krásne Vianoce, veselého Silvestra a veľa pohody počas celého roku 2019
      zbaliť

    tečie voda z pretlakoveho ventilu aj po inštalovaní expanzky.kondenz.kotol

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.