Zavrieť

Porady

Vyúčtovanie zahraničnej pracovnej cesty cez viacero krajín

Prosím o radu, ako vyúčtovať zamestnancovi zahraničnú pracovnú cestu do Londýna, nakoľko som začiatočníčka a potrebujem pomôcť s touto problematikou. Zamestnanec cestoval vlakom 10.12.2018 z Popradu do Brna kde došiel o 7.35 hod. V ten istý deň šiel o 12.00 hod. autobusom do Londýna, kde prišiel o 9.00 hod. ráno. V Londýne bol celý deň 12.12.2018 a 13.12.2018 z Londýna odchádzal o 18.00 hod. Do Brna prišiel 14.12.2018 o 20:24 hod. a do Popradu znova vlakom dorazil o 3:49 hod.Zamestnanec si sám hradil cestovné vo výške 2x26,-- za cestovný lístok. Prosím ako mám správne vypočítať stravné: ak šiel z PP do Brna - treba kurz na české koruny? a potom keď prechádzal busom cez Nemecko,Francúzsko, Belgicko do Veľkej Británie treba rátať stravné z každej krajiny? a potom znova keď sa vracal z Londýna do Brna prerátať na české koruny podľa kurzu v daný deň. Ale zamestnanec mi žiaľ nedal zatiaľ presné prechody hraníc. Viem akurát z CP prechod do ČR a z ČR späť. Prosím o pomoc a radu pri výpočte tohto pre mňa komplikovaného zahraničného cestovného príkazu. Za Vaše tipy a rady budem veľmi vďačná, ďakujem.
Naposledy upravil margaretik : 18.12.18 at 19:42
ivka70 Treba zistit a doplnit udaje o prechode statnych hranic. Ak v zahranici stravil jeden den v roznych krajinach, ma narok za cely cas straveny v zahranici a stravne z krajiny, kde v dany den stravil najviac casu. Bez udajov obcase prechodu st.hranic sa to neda urcit.
margaretik doplňujem: z Popradu 01.01 hod.,prechod ČR hranice 6 hod., v Brne boli o 7:37 hod., prechod cez hranicu ČR Pomezí nad Ohří 17.07 hod., Belgicko 0:50, Francúzsko 23:18, Anglicko 7.06 - cesta spať: z Anglicka o 18.00hod., hranice Francúzsko 23:18 hod. hranice Nemecko 3:21, hranice Česko 11.27, v Brne boli o 17:20, na hranici so SR boli 0,39 hod. a o 3:49 prišli spať do PP
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Takze asi takto:

    10.12.
    SK 1:01-6:00 teda 5:59 - narok na stravne SK 5-12 hodin
    CZ: 6:00-17:07 teda 11:07 hod.
    este ti tam niekde chyba Nemecko, ale je jasne, ze viac hodin uz nemoze byt v inej krajine ako v CZ, celkovo bol v ten den v zahranici 18 hodin, narok na stravne zahranicne nad 12 hodin so sadzbou CZ

    11.12.
    do 7:06 Francuzsko, Belgicko, od 7:06 do 24:00 GB, v zahranici 24 hodin, narok na celodenne stravne so sadzbou GB, kde stravil najviac, 16:53 hod.

    12.12.
    cely den GB stravne

    13.12.
    18 hodin GB, dalsich 6 hodin FR, DE, v zahranici 24 hodin, narok na celodenne stravne so sadzbou GB, lebo tam stravil najviac casu

    14.12.
    3:21 FR, 3:21-11:27 DE - 8:06, 11:27 - 24:00 CZ teda viac ak o12 hodin, 24 hodin v zahranici, najviac v CR, narok na celodenne stravne so sadzbou CZ

    15.12.
    0:39 hod CZ, narok na stravne do 6 hodin v CZ
    3:10 na SK, bez naroku na stravne
    Naposledy upravil ivka70 : 19.12.18 at 09:59
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    margaretik Ďakujem VEĽMI PEKNE ZA POMOC? SRDEČNÁ VĎAKA!!!
    ivka70 rado sa stalo, treba si skontrolovat, tie casy som pocitala tak odhadom, ale princip je jasny, dufam, staci rozpisat a spocitat
    margaretik áno jasné ja som si nebola istá ešte nie som taká zbehlá v zahraničných CP-bol prvý komplikovanejší, VĎAKA
    margaretik Všetko sadlo, suma vyšla riadna. Ale chcem sa ešte spýtať, našla som že kurz sa prerátava pri ZSC nie v daný deň SC ale k prvému v mesiaci. Teda aj ja som to prerátala k 3.12.2018 - z NBS kurz, ktorý tam bol. Urobila som správne?
      zbaliť

    Vyúčtovanie zahraničnej pracovnej cesty cez viacero krajín

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.