Zavrieť

Porady

Vyhlásenie na zdanenie príjmu FO zo záv.činnosti

8 augusta mi nastupil zamestnanec do PP ktorý mal do 4 augusta PZ u iného zamestnanca u ktorého si uplatnoval nezdanitelnu cast základu dane na danovníka, neuplatnuje si dan,bonus za dieta.
Chcela by som sa spytat ktoré kolonky vo vyhlasení mam vyplnit a dat mu podpisat
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    Vyhlásenie si má vypísať sám . Nemôže si za august uplatniť nezdaniteľnú časť, daj mu vyhlásenie podpísať až od septembra. DB si môže uplatniť za celý rok pri ročnom zúčtovaní dane.

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Tak ak mal aj na augustové dni uplatnenú odpočitateľnú položku u predchádzajúceho zamestnávateľa, tak mu daj Vyhlásenie podpísať s dátumom od 1.9. Vypíše údaje o sebe poprípade o manželke, zaškrtne , že si uplatňuje nezdaniteľnú časť, treba sa popýtať a zaškrtnúť v časti II. či nie je dôchodca a podpíše ti to s dátumom 1.9.

    stanka613 je offline (nepripojený) stanka613

    stanka613
    to všetko viem ale na co sluzia casti III,IV nemaju sa tam vypisat zmeny ktré nastali pocas augusta

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Tam si vpisuješ pri ukončení PP resp.pri zmenách. Napr. pri narodení dieťaťa. Tam si vpíše jeho mzdárka z predchádzajúceho zamestnania do časti IV, že zmena nastala ku 4.8. a poslednýkrát si uplatnil odpočitateľnú za august. Ja robím tak, keď mi v takomto termíne odchádza zamestnanec , že mu už nedám na august nezdaniteľnú časť , ale len na júl, tam to zapíšem , jeho upozorním, že si môže tým pádom požiadať za august u nového zamestnávateľa.No a nechám mu to podpísať.

    jales je offline (nepripojený) jales

    jales
    Keď už je debata o vyhlásení k dani, chcem sa spýtať, či časť IV. a V. máte ypísanú u všetkých zamestnancov, ktorí končia pracovný pomer. Moja známa mala kontrolu z DÚ a chceli to mať u všetkých zamestnancov vypísané a podpísané. Nemáte s tým niekto skúsenosti. Ako to riešite u ľudí, ktorí ukončia pracovný pomer a odídu do zahraničia bez toho aby sa unúvali vybaviť si vo firme náležitosti. Je ich stále viac.

    Jales

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    jales
    Keď už je debata o vyhlásení k dani, chcem sa spýtať, či časť IV. a V. máte ypísanú u všetkých zamestnancov, ktorí končia pracovný pomer. Moja známa mala kontrolu z DÚ a chceli to mať u všetkých zamestnancov vypísané a podpísané. Nemáte s tým niekto skúsenosti. Ako to riešite u ľudí, ktorí ukončia pracovný pomer a odídu do zahraničia bez toho aby sa unúvali vybaviť si vo firme náležitosti. Je ich stále viac.

    Jales
    Ja to vypisujem všetkým čo skončia a buď ich podpíšem ja alebo napíšem pozn. že je odcestovaný alebo nezastihnuteľný. Kontrolu som však na to ešte nemala, takže neviem, či by to prešlo.

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    jales
    Keď už je debata o vyhlásení k dani, chcem sa spýtať, či časť IV. a V. máte ypísanú u všetkých zamestnancov, ktorí končia pracovný pomer. Moja známa mala kontrolu z DÚ a chceli to mať u všetkých zamestnancov vypísané a podpísané. Nemáte s tým niekto skúsenosti. Ako to riešite u ľudí, ktorí ukončia pracovný pomer a odídu do zahraničia bez toho aby sa unúvali vybaviť si vo firme náležitosti. Je ich stále viac.

    Jales
    Myslím,že ten podpis nebude nikto študovať Ja na to tiež občas pri tých všetkých povinnostiach zabudnem tak to podpíšem za nich.

    Aj keď si myslím že pre DÚ by mali byť dôležitejšie iné veci

    Vyhlásenie na zdanenie príjmu FO zo záv.činnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.