Zavrieť

Porady

Príspevok na štúdium

Dobrý deň, chcela by som poprosiť o pomoc. Ak je vyplatený zamestnancovi (študent) príspevok na úhradu štúdia, započítava sa tento príjem na výpočet priemerného zárobku (priemerka pri dovolenke)? ďakujem
6 komentárov     zbaliť
ivka70 prispevok na studium vyplateny na zaklade coho? je to len forma specialnej premie do hrubej mzdy alebo ide o prispevok na zaklade nejakeho zakona a nedani sa?
nomacik práveže upresnenie nemám zatiaľ, ale predpokladám, že nejde o špeciálnu prémiu, skôr nejaký príspevok, ktorý sa zdaňuje. Študent si uhradí štúdium a potom zamestnávateľ mu to preplatí. Takéto mám zatiaľ informácie.
ivka70 Potom tazko odpovedat na tvoju otazku.
Zisti ,ci maju uzavretu zmluvu o dalsom vzdelavani a ci to zamestnavatel plati studentovi na zaklade zmluvy (potom by to mohlo byt uctovane ako skolenie a cez mzdy by to preslo len v cistom ako vydaj z pokladne) alebo to dava zamestnavatel ako prispevok k hrubej mzde, potom je to specialna premia a z toho idu odvodu, dan a pocita sa to do hrubej mzdy - teda aj do priemeru.
nomacik Prezistím. Takže, ak by to nebolo na základe zmluvy, ale ako príspevok, tak to vstúpi do hrubého príjmu a ide to do priemeru. To ma prekvapilo, myslela som, že to pôjde mimo. ďakujem veľmi za pomoc a radu.
veronikasad Ma so zamestnavatelom uzatvorenú dohodu o zotrvani v pracovnom pomere po ukonceni studia? Preplaca mu studijne volno?
nomacik Práve im píšem, nech mi dajú podrobnosti. Ak by to bolo na základe dohody o zotrvaní v PP, tak to je zdaniteľný príjem, však? Tak potom aj do priemerky? už som z toho dosť zmätená. ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Príspevok na štúdium

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.