Zavrieť

Porady

SZCO zahrnutie bytu do nakladov

Dobry den,
v buducnosti budem pracovat ako SZCO (fotografovanie, it sluzby, servis aut). Vlastnim byt cely 100% iba mojou osobou, pouzivam ho na byvanie s manzelkou a jednym dietatom. Byt by som chcel prenajat od RC [rodne cislo] pre SZCO. Podla mojich zisteni RC a SZCO je ta ista osoba a teda nie je mozne si ho prenajat sam sebe. Akym sposobom si mozem zaradit byt do nakladov, ked moja podnikatelska cinnost sa vykonava z bytu?
Naposledy upravil predajbytu : 28.12.18 at 22:15 Dôvod: doplnenie info
3 komentárov     zbaliť
veronikasad O aku cinnost ide? Byt pouzivas aj na byvanie?
predajbytu doplnil som do otazky
sosak V tom byte ako servisuješ autá?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Nie je možné fakturovat prenajom sam sebe (ide o tu istú fyzicku osobu). Do VOZD si môžeš dat iba pomernu cast prevadzkovych nakladov bytu, ktore vznikli vyuzivanim na podnikanie. Nezabudni na oznamovaciu povinnosť voci mestskemu uradu-zmena ucelu využitia bytu, (vyssia sadzba dane z nehnuteľností)

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Na to potrebujes kolaudacne rozhodnutie o zmene ucelu stavby, ak chces pouzivat napr. jednu izbu na podnikanie a zvysok na byvanie, tak si dobre spocitaj ci sa ti to kvoli par euram oplati, vratane straty sukromia v pripade roznych kontrol prevadzky.
    Na servis aut aj tak potrebujes ine vhodne priestory, predpokladam, ze susedia ti suhlas nedaju, ak byvas v panekaku.
    Naposledy upravil avalik : 29.12.18 at 06:25

    SZCO zahrnutie bytu do nakladov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.