Zavrieť

Porady

OC

Ak kúpim PC, ráta sa, prosím, do OC aj tlačiareň, príp. skener?
A ako by ste to prosím vyriešili, ak bol min. rok kúpený PC - len veža za 9500 Sk a v tomto roku bolo dokúpené - monitor + ... a spolu to prekročí 30 000 tis.?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Keď nákup príslušenstva presiahne 30.000,-, zaradila by som ho do DHM a odpisovala 4 roky.

    Nike je offline (nepripojený) Nike

    Nike
    PC+monitor+softw. nad 30.000,- odpisovať. Tlačiareň, skener by mohol ísť rovno do výdavkov.

    ESTER je offline (nepripojený) ESTER

    ESTER
    Tlačiareň a skener sú príslušenstvom PC ak sú trvalo spojené s hlavnou vecou, vtedy ich budeš odpisovať spolu s PC. Ak máš viac PC a striedavo používaš tieto veci k rôznym PC, môžeš rozhodnúť že nie sú príslušenstvom žiadneho z nich a ak ich jednotková cena neprevyšuje 30 tis. dáš ich rovno do výdavkov. O tom či je to príslušenstvo alebo nie rozhoduje podnikateľ sám, podľa okolností.

    Mickya je offline (nepripojený) Mickya

    Mickya
    A ako je to, prosím Vás, v takom prípade, ak som kúpila PC v minulom r. napr. za 25 tis. a dala som ho hneď do spotreby a tento rok kúpila k nemu softvér + iné príslušenstvo napr. za 8000 tis.
    Čiže prekročí to sumu 30 tis. až v tomto roku. Čo v takomto prípade?
    Ešte jednu vec poprosím - môžem zaradiť nehm. majet. do 1. skup., čiže budem ho odpisovať 4 roky? Viem, že nehm. maj. sa má odpisovať maxim. 5 rokov, ale vediem JÚ - a vraj tam existujú len daňové odpisy.
    Ďakujem vám.
    ______________________________
    čo by som bez vás robila???

    ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

    ZuzanaA
    Tá suma 30 tis. je myslená zvlášť pre každý rok. Takže keď si v r. 2003 kúpila PC za 25 tis. máš to správne v spotrebe, toho roku by si na ten istý PC mohla dokúpiť komponenty za ďalších 30 tis. a môžeš to dať znovu do spotreby.

    Marta L je offline (nepripojený) Marta L

    človek, ktorý sa nedá odradiť ...viac Marta L
    Ja tiež používam pre nehm. majetok 1. odpisovú skupinu a tak to mám uvedené aj v internej smernici.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.