Zavrieť

Porady

povinnosti SZCO

prave som precitala nejake prispevky a preto som ostala trocha neista.
Ak som SZCO a poskytujem len sluzby, musim robit 4xdo roka inventúru pokladne?
robi sa ku tomu aj nejaky zapis o inventure??? Nie je problem ak vsade uvediem svoje meno (meno kto kontroloval?), pretoze nemam zamestnancov?

co vsetko musim robit, samozrejme okrem toho ze musim vies knihu pohladavok, zavazkov, penazny dennik a pokladnu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    Ak prijímaš peniaze do pokladne, tak musíš spraviť inventarizáciu pokladne min. 4 x do roka. Robí sa to štvrťročne.
    katka.hesskova
    a mam potom spraviť nejaky zaznam z inventarizacie???
    lebo aj tak na tom zazname, kto vykonal inventarizaciu nebude ziadne ine meno len moje (nakolko nemam zamestnancov)

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    neviem, v akom účtovnom programe robíš, mne napr. Alfa spraví záznam z inventarizácie pokladne.

    Neviem, aké povinnosti myslíš?Platiť odvody včas, každú zmenu hlásiť,...

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    katka.hesskova
    a je este aj nejaka ina povinnost okrem tej štvrťročnej inventarizácie???
    Katka, otvor si prosím Zákon o účtovníctve, je tu na Porade na úvodnej strane a postupy pre JU.
    Ono je toho veľa vymenovávať a tam je to všetko od A-Z
    Pekný deň...

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Ešte doplním, vzťahy medzi SP a ZP a inými inštitúciami tam nie sú riešemé, to treba osobne pozisťovať priamo u nich alebo z zákone o SP a ZP. Do kedy treba platiť odvody, ako prihlásiť alebo odhlásiť zamestnanca /termíny/ atď...

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    Nevedela som, aké povinnosti mala na mysli, tak som napísala, čo ma prvé napadlo.

    vanilka je offline (nepripojený) vanilka

    vanilka
    inventarizácia pokladne sa robí kvartálne 4x do roka kde sa vytlačí celá pokladna a urobí sa doklad o inventarizácii, vypísu sa tam údaje o firme, obdobie za aké sa inventarizácia vykonala jej začatie aj koniec, účtovný stav, skutočný stav,a rozpísu sa jednotlivé bankovky a mince v pokladni na kusy pričom sumy musia sediet, na konci je potrebný podpis pokladníka a zodpovednej osoby

    ande je offline (nepripojený) ande

    ande
    Ahojte,
    poprosila by odpoved na otázku: chcem podnikať ako SZCO a neviem aký je rozdiel medzi platcom DPH a neplatitelom DPH, neviem čo sa mi viac oplatí??
    Dakujem pekne za odpoveď

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    ande
    Ahojte,
    poprosila by odpoved na otázku: chcem podnikať ako SZCO a neviem aký je rozdiel medzi platcom DPH a neplatitelom DPH, neviem čo sa mi viac oplatí??
    Dakujem pekne za odpoveď

    V pripojenom linku nájdeš odpoveď na Tvoju otázku .

    http://www.porada.sk/showthread.php?...t=Pl%E1tca+DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.