Zavrieť

Porady

Môžu mi náklady na školenie strhnúť z OČRky a nevyplatenej dovolenky?

PP som ukončila ešte počas trvania skúšobnej doby a to tak, že som 3.mes. skúš. doby bola 7 dní na OČR, 1 deň som čerpala dovolenku a 1/posledný deň=deň výpovede/skončenia PP som nepracovala - znulovali mi 8hod. nadčasovými hodinami.
Teraz v januári mi teda mali zaplatiť za 7 dní OČR, 1 deň čerpanej dovolenky a asi 3 dni zostatkovej dovolenky.
Lenže podľa pracovnej zmluvy, pokiaľ zamestnanec ukončí PP počas trvania skúš. doby, uhradí náklady na školenie v poslednom mesiaci pracovného výkonu. Školenie trvá obvykle 1 mesiac, prípadne do úspešného zaškolenia preukázaného praxou. V ďalšom odseku sa ďalej píše, že pokiaľ počas školenia alebo počas prvého a druhého mesiaca výkonu práce (po ukončení školenia) zamestnanec odíde z vlastnej vôle, súhlasí so strhnutím alikvótnej časti vstupných nákladov na školenie zo mzdy, táto alikvótna časť sa vypočíta podľa počtu odpracovaných dní v danom mesiaci.
Moja otázka znie, či je v poriadku, že mi nevyplatili za december vôbec nič s tým, že mi bola udelená pokuta za to, že som zrušila PP v skúšobnej dobe.
Za všetky odpovede vopred veľmi pekne ďakujem.
Naposledy upravil ivka70 : 15.01.19 at 05:54 Dôvod: vratenie vymazanej otazky
veronikasad aké boli náklady na školenie ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Na to ,aby ti take naklady mohli strhnut, museli by ste mat uzavretu Dohodu o zvyseni kvalifikacie podla par. 55 ZP. Takuto dohodu ale mozete uzatvorit len v pripade, ze celkove naklady na skolenie presiahnu 1700 EUR.
    Zaskolenie na pracovisku predpoklady na uzavretie takejto zmluvy podla par. 155 zvycajne nesplna podmienky a dalo by sa o nevyplatenu cast mzdy aj sudit ....
    Poslala by som zamestnavatelovi predzalobnu vyzvu na doplatenie mzdy.

    https://ficek.sk/dohoda-podla-s-155-...ifikacie-29686
    Bronca dakujem krasne za odpoved :-*

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    OČRku neplatí zamestnávateľ, ale SP - priamo tebe. (15teho na účet, poštou je to neskôr)
    Ak máš u zamestnávateľa podlžnosti - zrejme ich bude vymáhať (ak tá náhrada za 1 deň dovolenky na to nestačila)
    Bronca vďaka za odpoveď

    Môžu mi náklady na školenie strhnúť z OČRky a nevyplatenej dovolenky?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.