Zavrieť

Porady

Uctovnictvo pre lekarov

Dobry den, zacinam robit uctovnictvo pre lekara a nemam s tym ziadne skusenosti. Robila som iba normalne podnikatelske subjekty. Ak tu ma niekto s tym skusenosti, mozete mi prosim popisat nejake zakladne rozdiely a na co sa tam treba sustredit? Velmi pekne dakujem
4 komentárov     zbaliť
jslancik prosím vás, poraďte mi, začal som opravovať autá. nikdy som to nerobil, doteraz som opravoval iba bicykle. poraďte mi...
ty berieš za to peniaze, tak čo my s tým? ty vieš, aké máš účtovné prípady. a ak nevieš, čo všetko treba, tak si do toho nemala ísť...
katus3009 Dakujem za reakciu, nemapatam si, ze by sme si potykali a ak k danej teme po odbornej stranke nemate co povedat, prosim nekomentujte...a venujte sa oprave aut. Tato stranka sa vola Porada preto, pretoze clovek potrebuje poradit. Zelam pekny den.
jslancik fíha, dvojitý nick, to je na vylúčenie z porady... a na internete si zvyneme všetci tykať.
jslancik "na tejto pôde si budeme vykať, kolegyňa"
"áno, mami"
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zlatka.b je offline (nepripojený) zlatka.b

    zlatka.b
    jednoduché alebo podvojné účtovníctvo ? Robím aj jedno aj druhé pre všeobecných lekárov. Myslím, že zásadné rozdiely tam nie sú. Lekár vystavuje fakturu za mesiac na zdravotnú poisťovňu podľa svojej evidenciu pacientov a spravidla mu ju poisťovňa o malú čiastku zmení, ak eviduje poistencov inak. Okrem toho bežné náklady na sestričku, prenájom ,telefon, kancelárske potreby a nejaký zdravotnícky materiál. Príjem v hotovosti musí evidovať cez ERP alebo virtuálnu pokladňu. Moji sú v dôchodkovom veku a s počítačmi moc nemusia, tak majú klasickú ERP.

    Uctovnictvo pre lekarov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.