Zavrieť

Porady

Vrátenie preplatku zo SP - obdobie 1/2015-12/2017

Ahojte, prosím Vás o radu. SP robila klientovi kontrolu za obdobie 1/2015 - 12/2017. V tom čase boli niektorým dohodárom spätne priznané ID a preto vznikol preplatok cca. 120 eur, ktoré SP vrátila na BÚ. A keďže tie odvody som v minulosti účtovala ako VOZD, tak teraz, by som to mala zaúčtovať ako výdavok, ale mínusom, však? Ale ak neviem rozčleniť podľa došlej platby, že koľko sú "Odvody do fondov" a koľko "Mzdy", tak to môžem zaúčtovať jednoducho do POZD? Ďakujem Vám.
Naposledy upravil mondes : 17.01.19 at 11:13
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Nie, ako POZD. Storno výdavku by to bolo len v prípade, keby predplatok vznikol v rovnakom roku ako bolo zaplatené poistné (mám také stanovisko FS). Toto platí pre preplatok SZČO.

    Ty sa pýtaš na preplatok za zamestnancov.
    Ten treba rozdeliť na preplatok zamestnávatela a preplatok zamestnancov. Preplatok zamestnancov im treba vrátiť. Preplatok zamestnávatela je POZD.
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mondes Ďakujem Veronika. No práve to neviem rozdeliť, že koľko je preplatok zamestnávateľa a koľko preplatok zamestnanca. Volala som aj na SP, ale ani tam mi nevedeli poskytnúť takú informáciu. Vraj oni to majú všetko spolu jednou sumou. A akou formou by som im to mala vrátiť, ked už u nás nerobia?
    veronikasad V protokole z kontroly to nemáš vyčíslené ? (aspoň vymeriavací základ)
    mondes Pozerám protokol, ale tam nič nie je. Dokonca vôbec tam nie je uvedené, že takýto preplatok vznikol. Ani pani na SP mi nevedela presne povedať, z čoho ten preplatok je, len sme to spolu vydedukovali, že to bude asi tou kontrolou. Bude veľmi zlé, ak preplatok zaúčtujem ako POZD a už nič viac neriešim?
    veronikasad nie je to preplatok SZČO? U nás k preplatku vždy posielajú sprievodný list.
    mondes Teraz som sa ho len spýtala, či nemaródoval v r. 2018 a vraj áno. Tak to je SZČO.
    veronikasad ak má vybavenú GRID kartu, môžeš si pozrieť v el.pobočke jeho predpis. Preplatky SZČO účtuješ tak, ako som písala v prvej časti odpovede.
    mondes Ďakujem. Ako sa tam dostanem? Vidím tam len z pohľadu zamestnávateľa.
    veronikasad sám si musí vybaviť GRID kartu ako SZČO
      zbaliť

    Vrátenie preplatku zo SP - obdobie 1/2015-12/2017

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.