Zavrieť

Porady

Zodpovedný vedúci

Zdravím, vie mi niekto poradiť , či zodpovedným vedúcim v malej prevádzke môže byť zamestnanec zamestnaný na dohodu o pracovnej činnosti , alebo musí mať PP na plný úväzok ? ( prípadne skrátený ) Nikde nič som nenašla ohľadom toho ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ivane01 je offline (nepripojený) Ivane01

    Ivane01
    viď :
    (1) Zodpovedný zástupca je fyzická osoba ustanovená podnikateľom, ktorej prostredníctvom zabezpečuje odborné vykonávanie činnosti počas prevádzkovania živnosti. Zodpovedný zástupca musí byť pri prevádzkovaní živnosti v pracovnom pomere k podnikateľovi; to neplatí, ak je ním za podmienok upravených osobitným zákonom28aa) manžel (manželka) podnikateľa alebo podnikateľov príbuzný v priamom rade alebo súrodenec, alebo ak ide o právnickú osobu, jej spoločník alebo člen, a ak ide o obec, jej starosta.
    Ivane01 musí byť v pracovnom pomere...
    Meggie69 áno, toto som našla aj ja, ale jedná sa o zodpovedného vedúceho , nie zástupcu , vraj to sú dva odlišné funkcie
    Meggie69 a ten PP musí byť na plný úväzok , alebo môže byť aj kratší ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.