Zavrieť

Porady

neviem kde je moja pivnica (

Kúpil som byt, a neviem ktorá pivnica patri môjmu bytu.
Správca a zástupca bytov tiež nevie.
čo mám robiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    ak bola majitelom bytu RK a byt bol od nich kupovany, jednoznacne trvat na tom, aby tato RK doriesila stav s pivnicou. Mala odovzdat vsetko co k bytu prinalezi.
    alaya1 .

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    spýtala by som sa susedov podľa možnosti tých skôr prisťahovaných "starousadlíkov"

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Pozriet do kupnej zmluvy, lebo tam musi byt aj pivnica oznacena.
    Spytat sa predchadzajuceho majitela.
    Poziadat spravcu, nech sa pozrie do dokumentov o prevode bytov, kde tak isto musi byt zakreslene ,ktora pivnica patri ku ktoremu bytu.
    Vyziadat si z katastra dokumenty k povodnemu prvemu prevodu bytov do vlastnictva (ak nema spravca), kde to tiez musi byt zapisane (za kazdy list sa vsak plati).
    12 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Mykola v kúpnej zmluve ukazana len plocha pivnice
    ivka70 zla kupna zmluva, tak ostava jedine patrat, pouzit dalsie vymenovane moznosti, keby si to reklamoval uz pred podpisanim zmluvy, musel by to zistit predchadzajuci vlastnik (a dat do zmluvy, ci uz cislo, nakres umiestnenia a pod.)
    Mykola správca hovori že bytový dom 70-ch rokov. V ten čas nebolo číslovanie pivníc každý obsadil tu ktorá bola volná.....
    ivka70 to je mozne, ale pri prevode bytov do osobneho vlastnictva bolo nutne aj pivnice oznacit a do zmluvy uviest, ktora pivnica patri ku ktoremu bytu
    u vas zjavne nejaky dobrak sused obsadil nevyuzivanu pivnicu a tesi sa
    Mykola ďakujem
    Mykola polícia môže to vyriešiť?
    ivka70 preco by to mala riesit policia? co ta s tym ma? ta to za teba hladat nebude a o ziadny trestny cin nejde
    ivka70 mozes este napisat oznam na vxchod pre susedov, ze ti chyba pivnica a ze ziadas suseda, ktory si ju "omylom" pouziva, aby ju do tyzdna vypratal, uvolnil a odomkol

    dalsia moznost je v sucinnosti so spravcom a zastupcom vlastnikov poziadat o oznacenie pivnic cislom bytu tak, ako ich aktualne vlastnici pouzivaju
    v takom pripade by mala jedna pivnica ostat neoznacena a tu potom otvorite ... to je dlhodobejsi proces, treba spolupracu vlastnikov, ale oznacenie pivnic by malo byt v zaujme vsetkych vlastnikov
    Mykola písal som oznam. a niekto mi dopísal na ozname že nech mi zástupca pomôže. myslil som na tu druhu možnosť, a chcem ju ponúknuť správcu.
    buchač Mykola (Dnes 14:21) písal som oznam. a niekto mi dopísal na ozname že nech mi zástupca pomôže. myslil som na tu druhu možnosť, a chcem ju ponúknuť správcu.
    =====================
    Buď si ľavý jak fras alebo totálny neschopák.

    - Urob si náčrt pivnice.
    - Vezmi lepky a napíš mená.
    - Choď od bytu k bytu a konzultuj s jednotlivými majiteľmi bytov, ktorá je ich pivnica.
    - Nalep lepky
    - Over ešte raz, nech sa ide majiteľ osobne presvedčiť a potvrdiť správnosť pivnice.
    - Tú poslednú proste a jednoducho otvor....obsah vydrb ku kontajnerom.
    - Fertig

    Ja som tento postup použil...dostal som sa len k tretiemu bodu...sused veľmi rýchlo vyprázdnil pivnicu a bral svoje poklady.
    PotPalo A čo keď tam pivnica nieje? Napríklad u nás je 14 bytov a iba 12 pivníc. Dve pivnice boli väčšie a v podstate už pod vedľajším vchodom (v pivnici sa dalo prejsť), ale niekto si ich privlastnil a priechod zamkol. Keď sa byty prepisovali do osobného vlastníctva, išli zamerať pivnice, kto ukázal ktorá je jeho, tú mu zapísali do vlastníctva, aj keď číslovanie na pivniciach nesedelo s číslovaním bytov. Dvaja zrejme ostali bez pivnice.
    Mykola máme v bloku 24 byty, a je tam 24 pivnice
      zbaliť

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    A WC, kde máš, vieš? ... mačká vo vreci, či mačka ...? 2 x si prečítaj ivku.

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Predchádzajúci majiteľ nevie ? Nedal ti od nej kľúče ? To si si ju nebol pozrieť, keď si byt hľadal a kupoval ?
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Mykola kúpil som v RK ktorý prerábal ten byt. A RK predal syn majitelia ktorý nevie, preto že tam nebýval
    Mykola RK povedal že správca lebo zástupca mi ukáže
    bodliak Tak čo od nás chceš ??? Máme ti prideliť tretiu zľava ? Podpísal si jej prevzatie ?
    Mykola od teba nič
    sito Noo, bohovská RK. Ako radca z porady, dobré vždy poradí. Kocúr ...
      zbaliť

    neviem kde je moja pivnica (

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.