Zavrieť

Porady

Sused vykopaním novej studne úplne stiahol vodu z našej studne. Čo môžem s tým spraviť?

Sused si vykopal dve studne. Už stavbou prvej studne sa znížila hladina a kvalita vody v mojej studni. Na vyjadrenie ku stavbe prvej studne som nebol vyzvaný.Ku stavbe druhej studne som dal Obecnému uradu odmietave vyjadrenie. Napriek tomu Obecný úrad stavbu druhej studne povolil, následkom toho sa mi celkom stratila voda z mojej studne. Poradte prosim, ako dalej postupovat . Dakujem
7 komentárov     zbaliť
sosak Je studňa jediný zdroj vody? Nemáte vodovod?
misoft Na polievanie záhrady stačí i zo studne (je satarmo), nebude platiť za vodu z vodovodu....
sosak @Misoft, viem že na polievanie... Keby to bol jediný zdroj vody, to by bol poriadny problém....
buchač Ale to je predsa úplne jedno, či na polievanie alebo na niečo iné.
Tu ide o zjavné porušenie zákona...pri oboch studniach.

...ani nevravím, že na kieho frasa je niekomu potrebné dve studne.....teda, pri bežnom rozmere pozemku.
willma Buchy no predsa jedna na teplú a druhá na studenú vodu :P Také ľahké nevieš?
buchač Jáááj...iba ak tak...
vetvickova Studňa i dom sa nachádzajú ďalej za obcou na
"štáloch" kde nie je vodovod.
Po smrti starých rodicov sa dom zacal využivať ako víkendová chalupa.Studňa fungovala bez problemov viac než 70 rokov a je jediný zdroj vody.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Oliwa Myslíš sud na dažďovú vodu? Lebo v tom bude voda skôr ako tá, ktorú vysúdi...
    Nandrolon Samozrejme, že máš pravdu. Pýtal sa na riešenie a okrem súdu so znaleckým posudkom asi nič nevyrieši.
    Ja by som sa proste na tú studňu takpovediac vy*ral a dal navŕtať novú, min. 30m hlboký vrt. Čím hlbšie, tým je predpoklad kvalitnejšej vody a vyššej výdatnosti.
    Lenže o mne to tu nie je.

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    vetvickova
    Už stavbou prvej studne sa znížila hladina a kvalita vody v mojej studni.
    -----------------------------------------------------------------------------------
    Zhoršená kvalita vody v studni môže napovedať, že časom sa studňa zanáša.
    Raz za 3 až 5 rokov treba studňu vyčistiť od sedimentov ktoré s natekajúcou vodou sa v studni usadzujú. Sedimenty potom zvyšujú dno studne a potom sa voda môže stratiť a v sedimentoch sa môžu množiť baktérie a samozrejme sa zhorší kvalita vody, čo je vo vašom prípade čo spomínate. K uvedenému sa môžu pridružiť aj činnosti suseda pri stavaní svojej studne. https://fajnvoda.cz/sk/m/cisteni-stu...eni-studni-17/
    Zavolajte si odborníka na studne aby sa odborne vyjadril a navrhol riešenie.
    Naposledy upravil sosak : 03.02.19 at 18:11

    Sused vykopaním novej studne úplne stiahol vodu z našej studne. Čo môžem s tým spraviť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.