Zavrieť

Porady

Žiadosť o ročné zúčtovanie bývalého zamestnávateľa za rok 2018

Zdravím. Ak pracovný pomer skončil v 2018 a odvtedy som nezamestnaný (2018 len jeden zamestnávateľ) môžem požiadať o ročné zúčtovanie dane posledného zamestnávateľa? Ak áno, je paragraf ktorý ukladá zamestnávateľovi povinnosť toto zúčtovanie vykonať (ak boli teda splnené podmienky a použitá správna žiadosť...)?
​Ďakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    § 38 zákona č. 595/2003 Z. z. v platnom znení
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    gastypk Bod 1? Pretože som bol odbitý s tým, že keďže od nich už nepoberám mzdu, už mi nemôžu urobiť zúčtovanie... Ale ponúkli mi urobiť normálne daňové priznanie typ A.
    ivka70 Ale mozu, kedze boli tvojim poslednym zamestnavatelov v roku 2018. Len je to pre nich komlikovanejsie. Ale zasa ,ak si podas DP typu A ty, mas istotu, ze ti preplatok dane posle DU priamo a aj dokedy.
    Mila123 musia ti urobiť a zadarmo, nech si naštudujú zákon o DzP !!!!!!!
    gastypk Po dnesnom telefonate a upozorneni na zakon mi rocne zuctovanie aj tak odmietli urobit pretoze im to uctovny software nedovoluje a ten sa vraj nemyli. Aj ked sa podlana mylia, nie je v mojom zaujme sa hadat a kedze sa ponukli vyplnit za mna danove priznanie typ A...tak je tato epizoda uzavreta. Dakujem za rady.
      zbaliť

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Zamestnávatel je povinný urobiť ročné zúčtovanie dane, ak oň písomne požiadaš na predpísanom tlačive a priložíš všetky prílohy (Potvrdenie o zdanitelnej mzde, ak ti ho bývalý zamestnávatel vystavil).

    Môžeš aj podať DP typu A, vtedy ti preplatok dane pošle DU priamo na tvoj účet.

    Žiadosť o ročné zúčtovanie bývalého zamestnávateľa za rok 2018

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.