Zavrieť

Porady

DPFO A - príjmy z Nemecka

Zdravím Vás a zároveň prosím o radu. Robím DPFO A - príjmy len z DE. Manželka doma na MD. Daňovník, (dnes už druhý) ma požiadal, aby som mu urobila DP aj pre manželku, vraj to potrebuje pre podanie DP v DE. A ja mu vysvetľujem, že z čoho jej urobím DP, ked nemá žiadny príjem? On stále tvrdí, že to potrebuje. Viete niečo o tom? Aký doklad má doložiť manželka ktorá je na MD k manželovmu DP, ktoré je povinný podať v DE? Podľa mňa len nejaké potvrdenie zo SP o poberaní MD/RD na nejakom "euro formulári". Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    podá daňové typ A, príjmy nula, žiadne prílohy sa neprikladajú, v DP nikoho nezaujíma nedaňový príjem, takže žiadne potvrdenie o materskej ani o rodičovskom nepotrebuje.

    Pri podávaní DP sa pri priehradke spýtajte na potvrdenie do nemecka o podaní daňového priznania, treba tam vyplniť žiadosť o vydanie potvrdenie, tuším je to E9 - pre rakúsko je to tak, pre nemecko neviem presne. Info dajú na DÚ.

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    Podáš normálne 0 daňové priznanie ak nemala žiadny príjem
    Doklad zo SP ak poberá materskú ak rodičovský tak z ÚP
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mondes Ďakujem. A keď RD poberá z Nemecka? V tom prípade netreba žiadny doklad, však?
    Anik nebude Ťa zavádzať to neviem
    kn-alka na podanie DP nepotrebuje žiadne potvrdenia o poberaní materskej alebo rodičovského.
    Anik Jarka ja som myslela na potvrdenie k DE daňovému priznaniu nie k SVK
      zbaliť

    DPFO A - príjmy z Nemecka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.