Zavrieť

Porady

Aký je rozdiel medzi hodinovou a úkolovou mzdou?

Dobrý večer,

chcela by som sa spýtať, ak je zamestnanec platený úkolovou mzdou je potrebné, aby sme evidovali jeho dochádzku v hodinách alebo stačí ak vyplní iba dátum kedy pracoval? Plus je výpočet mzdy rovnaký ako pri zamestnancovi, ktorý je platený od hodiny, tým myslím, že ak vyrobí napr 100 súčiastok po 4 eur, t.j. 400 eur, z toho vypočítam odvody a daň? Musí byť aj pri úkolovej mzde dodržaná min. hod. mzda alebo min. mes. mzda?

Ďakujem vopred
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ano, je potrebné evidovať odpracované hodiny. Mesačná mzda ukolovo odmeňovaného pracovníka nesmie byť nižšia ako minimálna mzda v danom stupni náročnosti vykonávanej práce.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    pavol54 Prepáč, ale ak je niekto ľavý alebo lenivý má nárok na vyššiu mzdu za jednotku produkcie ako ten čo pracuje v norme? Napríklad je stanovená norma (z cenovej kalkulácie) na výrobok 2 minuty resp. 0,1 eur 30x 0,1 = 3,0 eur/hod, ak niekto prekročí tak je odmenený počet kusov x cena bežne to býva 45x 0,1 = 4,5 ale sú aj takí čo vzhľadom na svoje rozumové a motorické schopnosti vyprodukovať 10 ks x 0,1 = 1,/hod. Kto má doplatiť do minimálnej mzdy? Predsa úrad práce, lebo s takými po troch hodinách končím.
    ivka70 Skoncit s nim mozes, ved na to mas skusobnu dobu, potom uz nedoplacas nic. Zvycajne ani UP nedoplaca, lebo na podporu treba mat odpracovane aspon 2 roky, co pri takom "pracantovi" je skor zazrak ako pravidlo.
    pavol54 Takže aby som bol presný výkon som mu prepočítal na minimálnu mzdu a toľko mal vykázaných hodín, komu sa nepáčilo sám odišiel. Jednak to demoralizuje tých čo plnia normy, a ak by som platil za účasť tak by som mal frontu dlhú ako pri krymskom referende
      zbaliť

    Aký je rozdiel medzi hodinovou a úkolovou mzdou?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.