Zavrieť

Porady

Úhrada zjednodušenej faktúry

mám daňový doklad /zjednodušená faktúra/, ktorý je uhradený cez účet. Mám ju zapísať ako faktúry s tým že KV bude b3 alebo zaúčtovať ako pohyb na účte s DPH?
5 komentárov     zbaliť
veronikasad nie je to platba kartou ?
marions zjednodušená faktúra zaplatená cez účet. Ale aj keď sa faktúra zaplatí kartou účtujem ako úhradu faktúry.
veronikasad cez účet, ale ako platba kartou ... Či bol robený príkaz k úhrade ?
marions Táto konkrétne bola platená príkazom z účtu.... ale ako som písala, aj pri platbách kartou účtujem úhradu ako pri príkaze na úhradu
marions To je asi jedno ako je uhradená, ale zapisujete zjednodušenú faktúru do faktúr s KV B3 alebo priamo do pokladne /prípadne do VU/
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    citujem...Ďakujem, ale to viem kam patrí.... išlo mi o to, či ich zapisujete do faktúr s tým, že KV prepíšete na B3, alebo ich zaradíte do pokladne alebo medzi platby kartou...
    1. ak daňový doklad - zjednodušená faktúra - neobsahuje všetky náležitosti faktúry v zmysle § 74 ods. 1 zákona o DPH (napr. neobsahuje údaje odberateľa), potom údaje z tohto dokladu uvedieš v časti B.3. KV..
    2. keď bola úhrada robená bankovým prevodom, nemôžeš to zaradiť do pokladne alebo medzi platby kartou..
    marions Ďakujem, ale to viem kam patrí.... išlo mi o to, či ich zapisujete do faktúr s tým, že KV prepíšete na B3, alebo ich zaradíte do pokladne alebo medzi platby kartou.
    marions Nie do pokladne ak bola platená z účtu, ale buď
    1/ do pokladne ak bola platená v hotovosti a medzi platobné karty ak bola platená z účtu.......
    2/ alebo zapísať do faktúr a zmeniť riadok KV na B3 a k nej úhradu faktúry buď cez účet alebo v hotovosti.

    Úhrada zjednodušenej faktúry

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.