Zavrieť

Porady

Rodný list - ako podať prílohu k DP elektronicky

SZČO podáva DP FO 2018 typ B elektronicky. Prílohou je aj rodný list dieťaťa preukazujúci nárok na daňový bonus. Ako ho podáva? Cez všeobecné podanie FS?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Nie

    rovno v tlačive DP je kolonka: príloha, tam klikneš a pridáš scan, PDF

    Hlasovalo 9 pouzivatelov

    Užitočné (9)
    Katy a R, ivka70, Žabinka, Anik, Kristina27, aktaK, Jarka 1, Mária27, Mila123
    9
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Kristina27 Ďakujem pekne, ešte som nevidela tlačivo, chcela som sa len dopredu pripraviť :-))))
    kn-alka tlačivo ešte nie je, môžeš sa kuknúť do minuloročného, hore sú kolonky, medzi nimi aj príloha
    Kristina27 Ďakujem, vlani som nepodávala pre FO elektronicky, preto sa pýtam, počkám si a uvidím :-)
    aktaK aj ja dakujem, tiež nad tým špekulujem už mesiac
    aktaK jarka a v riadku 143 danoveho priznania má byt potom kolko príloh? lebo ja tam mám mementálne 3, ale som v pomykove, ci by nemalo byť 4 ?
    veronikasad 3 sú priamo v DP + všetky ostatné čo pridávaš, napr. ak máš 2 rodné listy + 2 potvrdenia o návšteve školy, tak uvedieš 7 a cez prílohy odošleš rodné listy a potvrdenie o návšteve školy
    aktaK nakolko samo mi tam ten rodný list ako dalsiu prílohu danového priznania nenačítalo, zostalo len 3, a teda neviem, ci je to správne, alebo to mám opraviť na 4, hm... tam je poznamka, ze uvadza sa pocet vsetkých príloh....
    aktaK dakujem veronika, ejha, ale potvrdenie o navsteve skoly nemam, to pri rocniku dietata - rok narodenia 2006 uz treba? ked som odovzdavala osobne, tak ma nikdy neziadali potvrdenie o navsteve skoly...
    veronikasad nie, netreba, až po ukončení povinnej školskej dochádzky (po 1. ročníku strednej školy). Dnes som nad tými prílohami maturovala, podarilo sa odoslať.
    aktaK veronika velké dakujem a prajem ti príjemný vecer
    veronikasad aj tebe pekný večer
      zbaliť
    Pre "technicky menej zručných" aj rodný list aj potvrdenie o štúdiu sa stále môže zaslať na DÚ aj poštou.

    Rodný list - ako podať prílohu k DP elektronicky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.