Zavrieť

Porady

Registrácia živnostníka na DU

Zdravím
Syn bol v roku 2018 zamestnanec a zároveň aj živnostník. Živnostník bol ale len do septembra . Nezaregistroval sa na DÚ lebo bol pracovne v zahraničí. Teraz potrebuje podať DP typu B. Musí sa tiež zaregistrovať hoc už nieje živnostník alebo ako podá DP ?
veronikasad nevybavil si elektronickú komunikáciu, alebo nemá pridelené DIČ z daňového úradu ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    Živnostník ukončil živnosť k 30.6.2018. Má povinnosť komunikovať elektronicky aj po ukončení živnosti t.j. od 1.7.2018?

    ODPOVEĎ
    Nie, nemá, nakoľko po ukončení živnosti už nebude podnikateľom a teda povinnosť komunikovať elektronicky na takúto osobu sa už nebude vzťahovať.

    https://www.financnasprava.sk/sk/akt...ka-komunikacia
    nicram A ako ma podať DP ? v papierovej forme ?
    Žabinka áno..

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ak bol živnostník, tak mal povinnosť registrácie na daň z príjmu - do konca nasl mesiaca, ako začal so živnosťou! Ako to máme chápať, že sa neregistroval? - nemá vôbec DIČ ? V tom prípade môže mať za to sankcie!
    Ak ukončil živnosť - komunikovať elektronicky nemusí - čiže normálne papierovo rieši všetko s DU - aj podanie DP
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Žabinka ja som to automaticky brala ako registráciu na elektronickú komunikáciu.. choroba z povolania.. ale ak sa jedná o registráciu k dani z príjmu..
    Katy a R hádam to bude LEN tá el. komunikácia ? - ale fakt - naisto nemôžme z takéhoto zadania vedieť
    nicram Samozrejme , že DIČ mal pridelené . Len sa neregistroval pre elektronickú kom. Teraz bude musieť podať DP typu B . Nevedeli sme či sa bude musieť registrovať , aby mohol podať DP elektronicky alebo papierovo a odniesť ho na DÚ
    Žabinka keďže si upresnila na čo sa pýtaš, platí čo som písala, stačí papierovo..
      zbaliť

    Registrácia živnostníka na DU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.