Zavrieť

Porady

Prevzatie zákazky

Ahojte poraďáci,


prosím Vás súrne o pomoc pri riešení nasledovného problému. Stavebná firma uzatvorila s investorom zmluvu o dielo na dodávku prác. Časť realizovala cca 40 % a dostala sa do likvidácie. Zvyšnú časť zákazky 60 % chce na základe zmluvy o dokončení diela "predať?" "postúpiť?" na inú stavebnú firmu. Ako to mám zaúčtovať? Neviem, to klasifikovať. Je to predaj zákazky alebo jej postúpenie?

Prosím o cenné rady.

ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mudroš je offline (nepripojený) mudroš

    mudroš
    Gugel
    Ahojte poraďáci,


    prosím Vás súrne o pomoc pri riešení nasledovného problému. Stavebná firma uzatvorila s investorom zmluvu o dielo na dodávku prác. Časť realizovala cca 40 % a dostala sa do likvidácie. Zvyšnú časť zákazky 60 % chce na základe zmluvy o dokončení diela "predať?" "postúpiť?" na inú stavebnú firmu. Ako to mám zaúčtovať? Neviem, to klasifikovať. Je to predaj zákazky alebo jej postúpenie?

    Prosím o cenné rady.

    ďakujem.
    Ťažko sa radí, lebo otázka je nejasná. Pre koho treba účtovať? pre stavebnú firmu, ktorá je v likvidácii?

    Predpokladám, že áno.
    Bolo by ale potrebné viac informácií. Čo stavebná firma v súvislosti so zákazkou účtovala?
    Ak má tých 40% zaúčtované ako nedokončenú výrobu, tak to bude účtovať ako predaj zásob. Inak by to bolo postúpenie práva.
    Ná nejaké prijaté preddavky? Ak áno, tak treba účtovať o postúpení záväzku.

    Rád by som poradil, ale na zálade informácií v otázke sa nedá dobre poradiť. Je ich málo na to, aby sa dalo poradiť.

    Gugel je offline (nepripojený) Gugel

    Gugel
    Opäť som sa vrátila k mojej likvidovanej firme. Jedná sa o stavebnú firmu, ktorá v súvislosti s danou zákazkou neprijala žiadne preddavky a zároveň neúúčtovala to ako nedokončenú výrobu. Máme len zmluvu o dokončení diela, ktorú formuloval právnik a na základe ktorej, nová firma preberá od firmy v likvidácii časť zákazky (tú nedokončenú).

    Účtované mám len dodavateľské faktúry a jednu vyšlú faktúru k tejto zákazke.
    Dalo by sa prevzatie zákazky zaúčtovať ako postúpenie pohľadávky??

    ďakujem za rady.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.