Zavrieť

Porady

Daňové priznanie typ A a daňový bonus na dieťa.

Dobrý deň. Prosila by som o pomoc pri vyplnení daňového priznania typ A. Bola som 11 mesiacov zamestnaná. V decembri som bola na úrade práce ako uchádzačka o zamestnanie. U zamestnávateľa som si neuplatňovala daňový bonus na moje dieťa. Koľko mesiacov si môžem uplatniť pri vypĺňaní daňového priznania na daňový bonus 11 mesiacov tak ako som bola zamestnaná, alebo 12 mesiacov. Ďakujem za pomoc.
7 komentárov     zbaliť
Mila123 12 za podmienky že HM bola apoň 480 x 6= 2880,-€ za rok 2018
deskos HM bola 9732 eur. Teda môžem si uplatniť 12 mesiacov aj napriek tomu, že som bola zamestnaná len 11 mesiacov. ďakujem veľmi pekne za odpoveď a pomoc.
Mila123 DB má prosociálny charakter, teda áno môžeš
deskos Ďakujem.
Tóthová Csilla Dobrý deň prajem, môžem u u mamičky uplatniť danový bonus, za 12 mesiacov , aj keď do 6-ho mesiaca starala o dieťa do 3 rokov? Od jula je zamestnaná, príjem mala 3329 EUR. Dakujem
avalik otazky sa nezadavaju do komentarov ... dole na stranke je etiketa porady
citaj zakon, pouzi vyhladavac tu na porade, stranke FS, googli - ak nenajdes odpoved, zaloz suvisiacu otazku
Katy a R a úplne by stačilo prečítať túto tému
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Môžeš si uplatniť za 12 mesiacov, podmienku nároku zo zamestnania splňaš.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    deskos Ďakujem veľmi pekne. A môžem si uplatniť aj celú sumu, teda 3830,02 eur na zníženie základu dane na daňovníka
    Mila123 NČZD sa nikdy nedelí, teda musíš si ju uplatniť, odpočítava sa iba pri milionárskom príjme, resp. poberateľoch SD či VD
    deskos Aj keď som v decembri poberala dávku v nezamestnanosti?
    kn-alka áno - a bolo to tu všetko rozoberané každým rokom stále dookola x-krát
    niekedy treba používať aj vyhľadávanie
    Mila123 áno, i keď si poberala dávku v nezamestnanosti.....
    veronikasad Máš nárok na celoročnú NČZD, žiadne ďalšie podmienky tam u teba nie sú.
    deskos Ďakujem veľmi pekne za pomoc.
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    do svojho DP uvádzaš zdaniteľné príjmy - a je jedno, za akú dobu si ich dosiahla (keď aj za 1 mesiac) . a DB tiež má svoje podmienky, dostaneš, keď splníš. Treba použiť vyhľadávanie, už to tu je zodpovedané v x témach ☺
    pozrela si ? https://pfseform.financnasprava.sk/F...8-poucenie.pdf

    Daňové priznanie typ A a daňový bonus na dieťa.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.