Zavrieť

Porady

Paušálne výdavky, doklad o úhrade platba na účet

Dobrý deň, som SZČO, používam paušálne výdavky. Chcem sa spýtať, pri úhrade faktúry za tovar od klienta pri platbe na účet, aký je doklad o prijatí a úhrady? Ako je to platbe dobierkou, doručenie slovenskou poštou? Ďakujem...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    ak klient -zakaznik zaplati na ucet - doklad o uhrade faktuty pre teba je vypis z tvojho uctu
    ak zaplati dobierku, doklad o uhrade pre teba je potvrdenie z posty o vyplate dobierkovej sumy, alebo znova vypis z uctu ak dobierka bola pripisana na tvoj ucet

    a je jedno ci vedies jednoduche uctovnictvo, danovu evidenciu alebo uplatnujes vydavky percentom z prijmov

    doplnenie:
    ano, doklad z posty na ktorom je potvrdenie kolko ti vyplatili prilozis k prijmovemu dokladu vo svojej evidencii (tlacivo PPD kupis v papiernictve)

    emailovy vypis z uctu si bud vytlacis sam, alebo ti ho vytlacia v banke za poplatok

    ucet v prvom rade musis mat nahlaseny na danovom urade, aj ti nevadi, ze v pripade kontroly sa ti budu hrabat av v sukromnych prijmoch a vydavkoch, tak mozes sustredovat platby aj na sukromnom ... vseobecne sa odporuca na podnikanie mat zvlast ucet

    tu je to dobre vysvetlene

    https://ludskourecou.sk/2014/11/paus...st-pocas-roka/
    Naposledy upravil avalik : 21.02.19 at 15:18
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Tati5 Ďakujem, stačí potvrdenie prevzatia dobierkovej sumy, čo vydáva pošta pri vyplatení dobierky?

    Čo sa týka účtu, mám osobný účet, nevadí, keď sú tam aj súkromné platby? Mám VÚB, a oni zrušili papierové výpisy z účtu automaticky dávnejšie, treba si ísť vypýtať papierový účet na pobočku, alebo akým spôsobom? ďakujem...
    avalik doplnila som odpoved
    Tati5 ďakujem, chcem sa spýtať, vystavujem Fa v softvére od IKROS je tu možnosť si vytlačiť k faktúre pokladničný doklad, tu mi ale systém automaticky vyplní dátum vystavenia PPD totožný s dátumom vystavenia faktúry, keďže platby prijímam dobierkou, tak platby chodia neskôr, ako je tento dátum, je to takto ok?
    avalik nie je to OK, PPD vypises v den prevzatia penazi na poste, vtedy skutocne nastal prijem - uhrafa faktury
      zbaliť

    Paušálne výdavky, doklad o úhrade platba na účet

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.