Zavrieť

Porady

Zamestnanie na Slovensku a v Českej republike súčasne

Dobrý deň,

rád by som sa spýtal, ako sa dá vyriešiť situácia, kedy na Slovensku som jediným konateľom s.r.o., ktorá generuje obrat, som v nej automaticky zamestnaný na plný pracovný úväzok a budem pracovať, resp. už pracujem i v ČR (nie na dohodu, na pracovný pomer) a bol som upozornený, že je to trochu problematické v ČR z pohľadu, že okrem toho, že musia za mňa odvádzať odvody do socky a zdravotnej, tak sa údajne musí ešte platiť i výpalné za moje príjmy v ČR i do zdravotnej na Slovensku (som občan SR).

Je možné prosím urobiť to, že by moja s.r.o. stále fungovala, ale nebol by som v nej zamestnaný? Iba v ČR a teda že by som na SK neplatil odvody do socky a zdravotnej? Alebo ako sa dá táto situácia vyriešiť, aby som zbytočne neplatil niekoľkonásobne odvody, za ktoré sa už odviedlo potrebné v ČR?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Musis poziadat Socialnu poistovnu o urcenie uplatnitelnej legislativy.
    Podla rozhodnutia bude jedna strana posielat odvody do druheho statu.
    Zdravotnu poistovnu mozes mat v EU len jednu v jednom state.
    Ziadne vypalne, vsetky odvody.

    7. Žiadosť o určenie uplatniteľnej legislatívy osoby zvyčajne vykonávajúcej činnosť ako samostatne zárobkovo činná v dvoch alebo viacerých členských štátoch EÚ
    https://www.socpoist.sk/475-menu/1168s
    Naposledy upravil ivka70 : 22.02.19 at 05:57

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    V zdravotnej poisťovni by si mal byť len v jednej,ak si zamestnaný v Čechách tak asi tam a tu sa do 8 dní odhlásiť.Ale sú tu múdrejšie hlavy ako ja na poradenie.

    Zamestnanie na Slovensku a v Českej republike súčasne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.