Zavrieť

Porady

Ocenenie tovaru pri inventure

Chcela by som sa opytat na ocenenie tovaru pri inventure. Mame viacero skladov, ktore su navzajom prepojene, napr: sklad A, sklad B, sklad C, sklad A,B su pobocky a sklad C je hlavny, kde sa zobrazia vsetky polozky skladu A,B. akou cenou by som mala spravne ocenit tovar pri inventure? Ak robim inventuru v sklade A, ocenim tovar cenou z hlavneho skladu? Trosku mi to nedava logiku, tak sa pytam, ci sa s tym niekto nestretol...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Inventarizáciou rozumieme zisťovanie stavu majetku k určitému dátumu a jeho zapísanie do inventúrneho súpisu. Pri majetku hmotnej povahy fyzickou, pri záväzkoch a ostatných zložkách majetku dokladovou inventúrou. Inventúru zásob vykonávame minimálne raz ročne, prevážením, prepočítaním, premeraním v jednotkách, ktoré používame v skladovej evidencii. Ocenenie zásob v inventúrnych súpisoch sa uvedie v účtovných cenách/ v cenách, za ktoré si ich pri obstaraní prijala na sklad/.

    JanaF je offline (nepripojený) JanaF

    Zajtra bude lepsie...:) JanaF
    to Daniela: Ano, presne to som si citala... a ten koniec som asi nepostrehla. A skoro ma presvedcili tvrdenim vyssie....

    JanaF je offline (nepripojený) JanaF

    Zajtra bude lepsie...:) JanaF
    to Daniela: Mozes mi prosim poslat, ktory je to paragraf, nemozem ho najst...

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    JanaF
    to Daniela: Ano, presne to som si citala... a ten koniec som asi nepostrehla. A skoro ma presvedcili tvrdenim vyssie....
    Vypracuj, alebo daj vypracovať internú smernicu o inventarizácii, ktorá by mohla byť samostatná, alebo vypracovaná ako súčast internej smernice k zostaveniu účtovnej závierky, nadriadený podpíše a máš v tom jasno a bez problémov.
    Ťažko na cvičisku - ľahko na bojisku.

    JanaF je offline (nepripojený) JanaF

    Zajtra bude lepsie...:) JanaF
    to Daniela: Mozes mi napisat cislo paragrafu, akosi ho neviem teraz najst. D.

    mudroš je offline (nepripojený) mudroš

    mudroš
    Súhlasím s tým, že zásoby sú v účtovníctve ocenené obstarávacou cenou, bez ohľadu na to, v ktorom sklade sú.

    Chcel by som však upozorniť na § 23 postupov účtovania pre podnikateľov. Pri invetarizácii sme povinní porovnávať ocenenie zásob s "čistou realizačnou hodnotou"
    Ak je čistá realizačná hodnita nižšia ako obstarávacia cena, musia sa zásoby oceniť touto nižšou cenou.
    Robí sa to tvorbou opravných položiek (ak ide o dočasné zníženie ocenenia).
    Ak ide o trvalé zníženie ocenenia (treba si obhájiť že ide o trvalé zníženie) rozdiel v ocenení sa zaúčtuje ako spotreba zásob.

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    JanaF
    to Daniela: Mozes mi prosim poslat, ktory je to paragraf, nemozem ho najst...
    § čoho? Povinnosť inventarizovať ? § 6 ods.3 zákona o účtovníctve. O tom kedy a ako? § 29 a 30 toho istého zákona. Ocenenie majetku a záväzkov § 26 tohoto zákona. Ja pevne verím, že zákon o účtovníctve už máš naštudovaný. Ak nie, tak na tom popracuj. To samozrejme v dobrom.

    Ocenenie tovaru pri inventure

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.