Zavrieť

Porady

Aké potvrdenie potrebuje manžel pracujúci v zahraničí od manželky k daňovému priznaniu?

Aký doklad potrebuje manžel pracujúci v zahraničí od manželky k daňovému priznaniu? je to potvrdenie o zdaniteľných príjmoch alebo potvrdenie o vykonaní RZD?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    nuž také potvrdenie - aké vyžadujú - podľa legislatívy daného štátu. ☺
    Možnože treba všetky príjmy dokladovať, nielen zdaniteľné ?

    Ak máš na mysli náš štát - je rezidentom SK - tak povinnou prílohou je sobášny list - a DU si môže vyžiadať ešte doklad, že manželka spĺňa podmienky na uplatnenie NČZD na manželku - či je v ev UoZ, alebo je ŤZP, alebo niekoho opatruje - tak je vhodné rovno to doložiť. ak je starostlivosť o dieťa - si bude uplatňovať aj DB - tam prikladá r.l. detí.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kika323 Zametnankyňa chce odo mňa doklad pre manžela pracujúceho v zahraničí k daňovému priznaniu. Chcela som jej dať potvrdene o zdaniteľných príjmoch, ona sa ale nevie vykoktať čo chce. Vraj to musí byť doklad, že jej bolo vykonané RZD, s tým musí ísť na DÚ a dajú jej nejaké ďalšie tlačivo. Neviete mi teda poradiť čo to môže byť? pretože doklad o vykonaní RZD jej môžem dať až v polovici marca a to už bude pre ňu neskoro...
    zanetth Manžel zrejme bude podávať aj nemecké daňové priznanie a k tomu treba formulár EU/EWR Bescheinigung, ktorý potvrdzuje náš daňový úrad len na základe podaného daňového priznania. Ak chce manžel podať v Nemecku spoločné DP, tak vo formulári EU/EWR sa potvrdzujú aj príjmy manželky. Tzn. manželka musí mať vyplnené a podané slovenské DP, ročné zúčtovanie dane zamestnávateľom nestačí, na základe neho DÚ formulár nepotvrdí. (To je len moja dedukcia, čo asi potrebuje). Takže dajte je potvrdenie o zdaniteľných príjmoch a nech si DP A vyplní a podá sama. Potom DÚ vystaví a potvrdí formulár EU/EWR Bescheinigung.
    Katy a R veštecká guľa ? - veď z tohto ani nevieme, že čí vlastne manžel je (rezident). Možnože si manžel robí v zahraničí DP - pozri ich legislatívu. Daj jej, čo máš, resp čo si povinná jej dať☺ alebo urýchli to RZD?? Alebo si hneď môže spraviť DP.
    Anik Katka myslím, že Žanetka má pravdu. Myslela som presne na to isté. Ak sa jej vykonané RZD, nakoniec budú musieť aj tak urobiť DP a to buď riadne do 1.4, alebo potom dodatočné a ja osobne by som neriskovala a radšej urobila, ako píše Žanetka
    Katy a R to som reagovala na kiku 323, nie na žanetku! (všimni ten malý časový rozdiel, tak bleskovo nepíšem - len ma predbehla)
    - aj mne napadlo nemecké (ste tu už o tom písali) - no ale keď do zadania ani nenapíše - tak len tá guľa ?? A DP môže podať aj dnes. a bude vyriešené
    kika323 Ďakujem.
      zbaliť

    Aké potvrdenie potrebuje manžel pracujúci v zahraničí od manželky k daňovému priznaniu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.