Zavrieť

Porady

Zmrzne pocitac

Ahojte
Mam dosku Gigabyte GA 7VT600 1394 (zostava: zdronj 350W, HD Seagate 250GB, 768MB DDRAM, VGA Geeforce4 MX,DVD napalovacka, CD ROM, zvukovku SB Live). Pouzivam v tom stary proc. AMD Duron 700MHz. Vsetko funguje OK.
Uz davnejsie som k tomu kupil proc. AMD Athlon XP 2600+ Barton SocketA. Ak vymenim processor system je nestabilny, nepouzitelny, mrzne. Skusal som nainstalovat aj novy system, nepomohlo to, alebo mi to uz pocas instalacie zamrzlo.
Vyskusal som ten processor este v dvoch zostavach, ale to iste. Dal som to reklamovat, ale nic nenasli. Po roku som sa predajcom dohodol a vymenil na proc. AMD Sempron 2800+ SocketA.
Vyskusal som ten novy processor, ale system sa chova tak isto, ako pri Athlone.
Ked ze som to vyskusal na roznych zostavach, neviem v com moze byt problem.
Preto som sa obratil na Vas. Prosim Vas poradte mi!!!!
Dakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    M3G je offline (nepripojený) M3G

    M3G
    Stabilne sa na tejto doske dajú spustiť athlony do 2000+.

    XP 2600+ Barton SocketA a podobné spôsobujú svojim nízkovoltovým napätím nestabilnosť systému.

    Odporúčam urobiť update biosu a potom podtaktovať procesor.
    Ak mi napíšeš akú verziu biosu máš, mohol by som ti pomôcť.
    V najhoršom prípade ak si z okolia Partizánskeho alebo Bratislavy, môžeš mi to aj doniesť, urobím ti to.

    Ak sa ti to všetko však nechce robiť, odporúčam napr. na www.onetwosold.sk kúpiť nejakú staršiu dosku, podporujúcu bartony, to je to najlepšie, čo môžeš urobiť, pretože táto doska je možno prvý odpad od Gigabytu...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.