Zavrieť

Porady

V akom pomere sa vysporiada BSM, ked jeden z manželov počas manželstva dostal dar 1/2 nehnutelnosti ?

Dobrý den..mam otázku :
Manželia v roku 1998 spolu s mamou kupili nehnutelnosť v pomere manželia 1/2 a mama 1/2. Rok na to 1999 mama darovala svoj podiel 1/2, darovacou zmluvou svojmu dietatu, v cene vtedajšieho sudnoznaleckeho posudku danej nehnutelnosti. Novy list vlastnictva bol teda manželia stale 1/2 a jeden z manželov 1/2 na zaklade daru.
Manželia nadalej nehnutelnost spolu zveladovali, rekonštruovali a rozširovali.
Po dvadsiatich rokoch keby, ich manželstvo teraz zaniklo, ako by sa vysporiadavalo ,respektive v akom pomere k danej nehnutelnosti rozdelovalo BSM ?

dakujem
Naposledy upravil fuldy : 05.03.19 at 16:51
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Polovica je stale mimo BSM, v aktualnych cenach.
    Vysporiada sa ta polovica, co maju spolocnu a plus ma nemajitel druhej polovice narok na polovicu toho, co do majetku manzela investovali pocas manzelstva.
    Bud sa na tom dohodnu alebo musi preukazat investicie.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    fuldy to viem..a stale je dar 1/2 nehnutelnosti aj po 20 rokoch
    Tweety Stále. To, čo ste investovali je už zo spoločného.
    fuldy prepač tak som to myslel, dar je dar vo vtedajšej hodnote...a všetko nové investovane už je spoločne...dobre som pochopil?
    Tweety Áno tak, ak to bolo zo spoločného, ten druhý si ale môže žiadať vrátiť to, čo investoval.
    ivka70 Nie, nie je to spolocne....
    vicktor fuldy: "dar je dar vo vtedajšej hodnote" - podla mna nie.
    Kedysi dom stal 200 tisic, t.j. preratane na 6650 eur. Nie, patri mu dar nech je terajsia hodnota akakolvek.
    Alebo naopak - ak sa z domu stane ruina, dotycny ma smolu a nie ze bude narokovat kompenzaciu.
    fuldy dakujem Tweety
      zbaliť

    V akom pomere sa vysporiada BSM, ked jeden z manželov počas manželstva dostal dar 1/2 nehnutelnosti ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.