Zavrieť

Porady

Rozmiestnenie nabytku

Viete mi poradit, ako najlepsie umiestnit nabytok do tejto izby, aby ostalo co najviac mesta na chodenie a nevyzeralo to nahadzane?
Potrebujem umiestnit - manzelska postel, velka skrina, pisaci stolik, stolik na TV,
Bez názvu.png  
4 komentárov     zbaliť
afrikánka Rozmery postele, skrine...v-š-hl
afrikánka A nie balkon, ale logia
bodliak To máš 3 metrovy radiátor pred balkónom ?
ivka70 v podlahe, bezne pred francuzskym oknom
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

    afrikánka
    Mimo zadania, niečo umiestnení postelí...

    Napriek omu, že polohu postele a nábytku často podceňujeme, v skutočnosti môže mať takáto "zbytočnosť" na kvalitu nášho spánku značný vplyv. Ak spálňu rekonštruujete alebo sa práve púšťate do jej zariaďovania, nechajte sa inšpirovať nasledujúcimi riadkami, na ktorých vám poradíme kam svoju posteľ umiestniť a k akej svetovej strane je vhodné ju situovať. Verte, že zásady feng-šuej sa v tomto prípade neoplatí podceňovať.

    IDEÁLNE UMIESTNENIE POSTELE
    Ak to priestorové riešenie vašej spálne dovolí, snažte sa posteľ situovať do osi, ktorá prechádza stredom vášho bytu. Ak je to aspoň trošku možné, snažte sa v spálni vyvarovať všetkým rušivým elementom. Nepleťte si túto oázu pokoja s pracovňou a vyvarujte sa umiestneniu elektronických zariadení (počítač, televízia, rádio a pod.). Vyhýbať by ste sa mali tiež zrkadlám alebo lesklým plochám, ktoré môžu odrážať životne dôležitú energiu v miestnosti. Teraz sa však už pozrime na samotné umiestnenie postele, ktoré môže váš spánok ovplyvniť nemalou mierou. Vaša hlava smeruje k severu: trpíte nespavosťou? Potom situujte svoju posteľ na sever. Takéto umiestnenie sa odporúča najmä starším ľuďom alebo malým deťom, ktorým prepožičia pocit pokoja a bezpečia.

    Vaša hlava je smerom na juh: ak máte takto situovanú svoju posteľ, potom sa môžete pomerne často budiť a ráno sa cítiť nevyspatí a celí dolámaní. Dôsledkom následnej podráždenosti prameniacej z nekvalitného spánku môžu byť búrlivé hádky a nezhody medzi partnermi. Dlhodobé praktizovanie tejto polohy sa neodporúča. Je však ideálna pre povzbudenie vášne a atraktivity.

    Vaša hlava je smerom na východ: ideálna poloha pre mladých ľudí, ktorým prepožičiava pocit svetlých zajtrajškov a skutočnosť, že majú všetko doposiaľ ešte stále pred sebou. Táto poloha je ideálna na budovanie kariéry a usporiadanie vlastných vecí.

    Vaša hlava je smerom na západ: jedna z ideálnych polôh, vďaka ktorým bude váš spánok veľmi kvalitný a uspokojivý. Táto poloha - hoci to znie akokoľvek čudne - môže zlepšiť dokonca vaše finančné príjmy a milostný život. Všeobecná spokojnosť však môže viesť k postupnej lenivosti. Preto nezaspite "na vavrínoch" a občas svoju posteľ presmerujte k energickejším polohám.

    Vaša hlava je smerom na severovýchod: táto poloha je krátkodobo vhodná najmä pre osoby, ktoré trpia nedostatkom motivácie či sa nachádzajú v útlmovej životnej fáze. Keďže sa jedná o pomerne agresívnu polohu, neodporúča sa dlhodobo.

    Vaša hlava je smerom na juhovýchod: ak sa rozhodnete posteľ umiestniť v izbe týmto smerom, potom sa môžete pripraviť na rastúcu kreativitu a nemalé budúce zisky. Poloha podporuje aktívny rast a nemenej aktívny život.

    Vaša hlava je smerom na juhozápad: obozretnosť a mierumilovné vzťahy - tak presne toto charakterizuje nasledujúcu polohu. Ak však budete spať dlhodobo s nohami smerom na severovýchod, os, ktorú zviera severovýchod a juhozápad, môže urobiť váš život značne nestabilným, o čo nestojí s najväčšou pravdepodobnosťou nikto z nás.

    Vaša hlava je smerom na severozápad: s najväčšou pravdepodobnosťou budete patriť medzi vedúce osobnosti alebo v sebe túto charakteristiku v blízkej dobe objavíte. Poloha je spojená s dlhším a hlbším spánkom a hodí sa najmä pre staršie osoby so skúsenosťami a autoritou, ktorí tieto prednosti dokážu múdro využiť
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft
    Ešte:
    Vaša hlava je smerom hore: s najväčšou istotou budete patriť medzi veľmi zamestnaných ľudí, pretože už spíte aj postojačky.
    vicktor Ja spavam stale rovnako, ale manzelka kazdu noc inak - strieda vychod, zapad, sever, juh.
    afrikánka Až tak?
    vicktor Len tak.
    Postele do "kombinovanych" smerov orientovane nemame.
    Ale vnucikovia sa vedia aj takto otocit, aj ked neumyselne.
    afrikánka 105474...už poznám naspamäť, tak sa mi totiž neustále zobrazuje, je už takmer zbytočné preverovať, kto je autor.
    BUCHAČ
    Brániť sa tým, že mi akosi blbne ntb a kombinujem príspevky s mobilom, je zbytočné. Dala som iba pre zaujímavosť...ale to on nerozoznáva, vidí iba nick, ktorý musí za každú cenu mínuskovať. Ty že máš zmysel pre humor?! Mám z teba dojem, že máš veľký až chorobný problém s "nenávisťou". Nevieš to v sebe potlačiť, riešiť?
    Načo zopár ľudí sústavne bezhlavo prenasleduješ a mínuskuješ?
    Nebezpečne sa totiž začínaš podobať na Amstrada, žeby si ním aj bol? V noci si do vtipov podstrčil brutálne video pitbulov, ako trhajú mačku. Naozaj nechutné, bolo to pod mojím príspevkom, potom si zmazal. A to nie je jeden prípad, takých podlých úskokov som zaznamenala viac. Ty nevieš žiť bez konfliktov, vyberieš si zopár obetí a dobíjaš sa negatívnou energiou, z toho funguješ...je mi ťa naozaj ľúto.
    Nech je už akokoľvek, na odpustenie treba charakter, ale ten tebe zjavne chýba.
    buchač Nespamuj...mám možnosť hodnotiť, nuž hodnotím.

    Zvyšok neriešim....respektíve nechcem riešiť a vypisovať.
    afrikánka Ani nemusíš, za ten čas čo som na Porade som ťa dobre spoznala.
    vicktor Boli tri profesie. ktore chlapov zmenili na pijanov - stavbari, banici a vojaci z povolania.
    Mozno to ma suvislost a nasledky.
    afrikánka Ak by to bolo zapríčinené alkoholom, tak triezvy by nebol takto sústavne naladený, nie to je iné...povaha, ktorá je doslova handicapom a nepríjemnou skutočnosťou pre najbližších.
    Mám to vo svojej blízkosti, tak viem o čom hovorím. Príznaky, chovanie totožné, ide o staršiu ženu
    misoft vicktor (Dnes 14:12) Boli tri profesie. ktore chlapov zmenili na pijanov - stavbari, banici a vojaci z povolania.
    Mozno to ma suvislost a nasledky.
    -----------------------------------------------------
    Očuj..... neprovokuj.......
    afrikánka Výnimky potvrdzujú pravidlo, dúfam, že nie...trafená hus zagága
      zbaliť

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    nakoľko tam chceš dostať aj televízor, tak asi nie je veľa možností. Z postele by malo byť vidieť na dvere. Takže posteľ na dlhú stenu oproti dveram, televízor na stenu oproti. Skrine najlepšie na krátku stenu oproti balkónu, najlepšie na celú dlžku. A písací stolík niekde ku balkonu. Tak by som to asi urobila ja
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač Dáši...telka do spálne nepatrí...teda aspoň podľa mňa.
    Dáša_ nie, nepatrí. ale je v zadaní
    bodliak Tak keď už, tak telku na strop :-)
    afrikánka Aj ja myslím, že takéto rozmiestnenie je najprijateľnejšie, ale vzhľadom na rozmery izby pokladám za dôležité, aké je otváranie dverí na skrini, jej hĺbka a šírka postele...aby potom zostalo "slušné" miesto na pracovný stôl a stoličku.
    alaya1 Ja som niekde citala, ze nie je dobre spat oproti dveram, neviem, co je na tom pravdy, nikdy sme tak postel nemali.
    Dáša_ myslene je priamo oproti dverám, lebo vraj tak sa uklada mrtvy. cez dvere ide nohami napred
    alaya1 fuha ...tak to som nevedela preco
    afrikánka Áno, tak sa hovorí, že nohami napred
      zbaliť
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    willma ja by som pracovný stôl skôr ku oknu dala
    ivka70 to zavisi od toho, na co sluzi, ak na pracu s pocitacom, tak radsej do kuta, ak ajna pracu s papiermi, tak sa da na druhu stranu TV ...zavisi aj od jeho velkosti
    vicktor Ak je tam naozaj podlahovy radiator, tak asi nie.
    Dalsia otazka je kde sa vychadza na balkon / lodziu - blizsie ci dalej od dveri do spalne.
      zbaliť

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Postel do kuta diagonalne od dveri. Skrine na protilahlu stenu od dveri, stoliky oproti posteli. (Ale ja by som TV tam tiez neumiestnil.)

    Rozmiestnenie nabytku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.