Zavrieť

Porady

Môžem poberať opatrovateľský príspevok na rodinného príslušníka ZŤP a zároveň isť na PN zo zamestnania, ktoré som vykonávala na štvrtinový uväzok?

Zo zdravotneho problemu som nemohla nejakú dobu pracovať, tak mi v socialnej poistovni navrhli ist na pn s tým, že pn zo zamestnania nie je závislá na poberaní príspevku- sú to dve odlišné veci a že môžem poberať aj jedno aj druhé, kedze o matku sa starám. Pani v Upsvar mi povedala, že keď poberám príspevok, neplatí mi pn. Tak neviem, ako to je, nechcela by som prísť o príspevok.
veronikasad Počas svojej PN budeš schopná vykonávať opatrovanie a súčasne dodržiavať liečebný režim ? Ak nie, viď odpoveď od Katy
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    trošku upresniť by to chcelo . Popri opatrovaní mamky si mala aj nejaké zamestnanie na kratší úväzok?
    Ak áno - máš tam nemocenské poistenie platené, takže máš nárok aj na platenú DPN z tohto poistného vzťahu, ak ťa lekár vypíše DPN.
    K tomu nevyplateniu - resp zníženiu príspevku by MOHLO dôjsť?? ALE! - ty si predsa môžeš zabezpečiť niekoho iného, čo ťa zastúpi, kým nemôžeš z dôvodu tvojej choroby opatrovať - podľa zákona je to takto presne: cit.
    Výška peňažného príspevku na opatrovanie sa zníži pomernou časťou za dni, počas ktorých bola fyzická osoba uvedená v odsekoch 3 a 4 v zdravotníckom zariadení alebo nevykonávala osobne opatrovanie z iných vážnych dôvodov dlhšie ako 30 dní. Peňažný príspevok na opatrovanie podľa prvej vety sa poskytne, ak fyzická osoba zabezpečí opatrovanie fyzickej osoby s ťažkým zdravotným postihnutím inou fyzickou osobou alebo sociálnou službou, počas dní, za ktoré sa fyzickej osobe poskytuje peňažný príspevok na opatrovanie.

    Môžem poberať opatrovateľský príspevok na rodinného príslušníka ZŤP a zároveň isť na PN zo zamestnania, ktoré som vykonávala na štvrtinový uväzok?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.