Zavrieť

Porady

Velky nedoplatok

Dobry den...chcem Vas poprosit o radu...servis presvihol opravu pri poistnej udalosti o nemalu sumu...dohoda bola na urcitej sume a.servis ju presvihol bez toho aby mi dal vediet...o vyslednej sume som sa dozvedel az z faktury ked uz auto bolo opravene dokonca som ho uz aj mal doma...poistovna poslala servisu vysku plnenia samozrejme a nedoplatok odomna servis pozaduje...je servis v prave aj napriek tomu ze sumu presvihol bez upovedomenia? Dakujem za rady
Naposledy upravil Yamaha74 : 26.03.19 at 08:01
3 komentárov     zbaliť
misoft Bola spísaná dohoda s určenou cenou. Tá platí. Servis môže bez súhlasu navýšiť cenu cca o 10%, pri vyššom navýšení musí mať súhlas zákazníka.
Keďže servis toto tebe neoznámil, konal tak z vlastnej vôle a poisťovňa, ktorá to prepláca, samozrejme sa držala tej dohody. Takže nech si to servis vybavuje medzi sebou a poisťovňou. V tomto prípade ťa v plnení zastupovala poisťovňa - ako klient.
Žiadať môžu, nemusíš zaplatiť. Ak by sa ľlo do hĺbky problému, stačí si vyžiadať podrobný rozpis vykonaných úkonov (a dám krk na to, že si naúčtovali niečo navyše) + k tomu, pri výmene dielov sa tieto buď odpočítavajú z nákladov, alebo sa ODOVZDÁVAJÚ zákazníkovi (lebo je to JEHO majetok) - stačí pozrieť, čo sa menilo, či sa odpočítalo, alebo odovzdalo. Ak z toho nič, nie je - servis sa okrem navýšenia obohacuje i tými dielmi.
Yamaha74 Moze sa servis ohanat trestnym oznamenim kedze prebehla oprava auta a nemaju uhradenu fakturu?kedze plnenie bolo presvihnute mozu tu sumu navyse vymahat odomna?dakujem
bodliak Keby bolo neplatenie faktur trestnym cinom, 2/3 Slovenska su za ostnatym drotom.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.