Zavrieť

Porady

starobný dôchodca

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, starobná dôchodkyňa pracujúca ako zdravotná sestra, dohodla sa zo zamestnávateľom na sume 400€ mesačne a DoPČ. Môžem túto sumu 400 € dať ako konštantnú mzdu a v dohode jej to mám prosím ako uviesť, alebo prosím o radu ako by to bolo správne.
Ďakujem veľmi pekne za radu
4 komentárov     zbaliť
veronikasad kolko hodín týždenne odpracuje ?
sisuliak1978 6 hodín, ale neviem ci aj u dôchodcov je ze môže pracovať 10 hod tyzdenne
veronikasad 6 hodín denne ?
sisuliak1978 tak ako zdravotná sestra, povedala som že je pri dohode možné pracovať 10 týždenne a preto potrebujem radu skúsenejších
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Dôchodcovia nemajú žiadnu výnimku, na DoPČ môžu odpracovať 10 hod.týždenne.

    Aj keď výška odmeny pre dohodárov nie je limitovaná, pri príp. kontrole IP môžu skúmať, či zdravotné sestry pri plnom úväzku majú mesačný plat 1600€ alebo je v odmene dohodára skrytá práca nad zákonný limit.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    sisuliak1978 áno upozornila som nato zamestnávateľa, no odpoveď bola, že nikto nebude robiť za málo € a tak veď niečo porieš, ale ďakujem zatiaľ
    veronikasad Tak ako som napísala, výška odmeny nie je limitovaná a pri príp.kontrole si ju musí zamestnávatel vediet obhájiť. Treba viesť evidenciu pracovného času.
    veronikasad V DoPČ uvedieš :
    - výkon práce 10 hod. týždenne
    - dohodnutá odmena 400€ mesačne
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.