Zavrieť

Porady

Ak som praceneschopna,musim zrušit alebo prerušit živnost?

Ak som praceneschopna,musim zrušit alebo prerušit živnost ak sa už do rodiny v ktorej som bola nechcem vratit? odvody si platim
Naposledy upravil ivka70 : 05.04.19 at 03:58
9 komentárov     zbaliť
misoft ? Nejaké popletené - spájať živnosť, odvody, rodinu. Čo má živnosť spoločné s rodinou, do ktorej sa nechceš vrátiť?
veronikasad zrejme opatrovatelka...
Kamila Kladna Pretože musim mat niekde adresu
veronikasad adresou rozumieš svoj trvalý pobyt? Do akej rodiny sa nechceš vrátiť ?
Kamila Kladna Citala som,ze ak ma rodina odhlasi z Gemeide,tak sa mam do 3 tyzdnov prihlasit u niekoho,alebo zrušit alebo prerusit živnost
veronikasad Pracuješ ako opatrovatelka ?
ivka70 hovoris o rodine a zivnosti niekde v zahranici?
Kamila Kladna ano hovorim o rodine a zivnosti v Rakusku.Neviem ako dlho budem marodovat.Citala som niekde na nete,že ak ma rodina odhlasi z Gemeide ,mala by som sa niekde prihlasit,pretože mi pride pokuta. Do Krankmeldungu pišem adresu trvaleho pobytu na Slovensku.
hanelie pokuta by Vám prišla v prípade, ak by ste sa nezahlásili do 3 dní na novom pracovisku ( Gemeindeamt )
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    ak chcete naďalej pracovať, živnosť nemusíte ani rušiť, ani ukončovať z dôvodu PN ( PN týždenne zasielate do poisťovne v štáte, kde ste poistená ( asi Rakúsko ? ) ak Vás rodina odhlási, vy ste PN, čiže sa nemáte kde prihlásiť na pobyt, prihlásite sa znovu až si nájdete novú prácu
    hanelie pokiaľ je to Rakúsko - odvody do SVA si platíte aj v čase PN ( ale to asi viete )
    Kamila Kladna Pracujem v Rakusku a platim si odvody aj počas PN.

    Ak som praceneschopna,musim zrušit alebo prerušit živnost?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.