Zavrieť

Porady

1. odvody do soc. SZCO

mozete mi poradit ako mam poslat odvody do socialnej poistovne... este som tam neposielal.. som zivnostnik.. poslal som vypis z danoveho priznania.. mal by som platit minimalne odvody (to si pamatam) ale neviem kolko to je... dosiel mi z poistovne papier je tam moje idendif. cislo aj cislo uctu.. ale neviem nic ostatne:
ze odkedy mam zacat platit? a za aky mesiac
a kolko to mam platit?
mam platit vsetko naraz.. viem ze tam je nemocenske a dochodkove a tak. to sa plati v jednej sume? alebo ako to je?
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Monika Kováčová
    chandler
    mozete mi poradit ako mam poslat odvody do socialnej poistovne... este som tam neposielal.. som zivnostnik.. poslal som vypis z danoveho priznania.. mal by som platit minimalne odvody (to si pamatam) ale neviem kolko to je... dosiel mi z poistovne papier je tam moje idendif. cislo aj cislo uctu.. ale neviem nic ostatne:
    ze odkedy mam zacat platit? a za aky mesiac
    a kolko to mam platit?
    mam platit vsetko naraz.. viem ze tam je nemocenske a dochodkove a tak. to sa plati v jednej sume? alebo ako to je?
    dakujem
    Minimálne poistné je z vymeriavacieho základu 6900,- Sk vo výške 2.288,- SK. Táto suma sa po prvýkrát v tvojom prípade platí za mesiac júl a to do 8.8.2006. Poistné je potom splatné každý mesiac do 8. dňa. Teda do 8.9. musíš zaplatiť poistné za august atď. až kým sa suma nezvýši (očakávame v októbri) a potom až do 30.6.2007. Najčastejšie to podnikatelia platia formou trvalého príkazu z podnikateľského účtu. Číslo účtu je uvedené na liste, v ktorom ti poisťovňa pridelila IČ. Toto IČ je zároveň Variabilný symbol, nezabudni ho uviesť, inak sa ti môže stať, že ti po čase príde list z poisťovne, že neplatíš...
    V príkaze na úhradu ďalej uvádzaš konštantný symbol, čo je vlastne číslo 3118. Špecifický symbol je mmrrrr, to znamená za júl 072006.
    Naposledy upravil Monika Kováčová : 27.08.06 at 15:30

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    super... dakujem .. teda nie je super ze uz som mal davno zaplatit ale to ze som dostal taku rychlu a presnu odpoved... este raz dakujem

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    chandler
    super... dakujem .. teda nie je super ze uz som mal davno zaplatit ale to ze som dostal taku rychlu a presnu odpoved... este raz dakujem
    Neboj sa Chandler, rýchlo to doplať, a bude to OK, nemali by ťa penalizovať, urobili by tak, ak by si to neplatil dlhodobejšie. A napokon si v začiatkoch, takže Ti to odpustia. Nezabudni aj na zdravotné poistenie, to sa z minimal.mzdy platí 966,- mesačne. Platí sa v takých istých intervaloch ako SP. Môžeš to platiť aj v šekoch, sú dostupné predtlačené na SP a ZP.

    1. odvody do soc. SZCO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.