Zavrieť

Porady

elektrarne,vodarne, plynarne

Dobre ránko všetkým, nakoľko neviem kam zaradiť tento príspevok, umiestňujem ho tu.Mám takýto problém.Kúpili sme byt, od 1.9.2006 budeme mať kľúče.Potrebujem zmeniť odberateľa plynu, elektriky a vody.Lenže ešte nemáme list vlastníctva v rukách, všetko je na katastri. Všetko vybavuje realitka. Vie mi niekto poradiť čo na prepisy odberateľa potrebujem, aké doklady....aké žiadosti....na čo nezabudnúť pri preberaní bytu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Čo sa týka elektrikárov, tak tam sme nepotrebovali dokladovať list vlastníctva. Len tam manžel zašiel spolu so starým majiteľom a v jeden deň odhlásili starého odberateľa a prihlásili nás, ako nového odberateľa elektriny. S plynom poradiť neviem... Čo sa týka vody - tak tam sme nevybavovali nič. Vodu vlastne vyúčtuje spoločenstvo vlastníkov bytov, takže tam predseda určite vie, od kedy ide vyúčtovanie na Vás, ako nových majiteľov.

    maca88 je offline (nepripojený) maca88

    maca88
    Dakujem Alusik za info. Akurat v plynarnach mi povedali ze im treba odfaxovat alebo odmailovat list vlastnictva

    Orim je offline (nepripojený) Orim

    Orim
    Keď som sa sťahoval ja tak som na plynárňach nemal žiadny problém. Prišiel som tam a nadiktoval stav plynomeru a prihlásil som sa tam. Mali už nadiktovaný stav od predchádzajúceho majiteľa a ten bol taký istý ako som im dal ja. Obdobne to bolo v elektrárňach.

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    Pri vode by nebolo od veci informovať správcu o stave vodomerov najlepšie písomne a s podpismi oboch zúčastnených strán.
    Elena Navrátilová
    Je to najlepší spôsob ako predísť rôznym problémom pri vyúčtovaní. Pekne správcovi proti podpisu. Pravda pravdúca.

    Orim je offline (nepripojený) Orim

    Orim
    To je automatické, všetky merače na teplú aj studenú a ešte aj pomerové na ÚK.

    GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

    GabiZ
    Niekomu stačí namiesto listu vlastníctva aj návrh na vklad do katastra. S ostatnými príspevkami súhlasím, hlavne čo sa týka vody.

    elektrarne,vodarne, plynarne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.