Zavrieť

Porady

krátenie stravného

zamestnanec bol na pracovnej ceste dva dni.5.4.2019 šiel vlakom o 6.20 hod. do BA, vrátil sa 6.4. späť o 20.45. zaplatil účastnícky poplatok, ktorý zahŕňal 15,-- ubytko a 5 strava. Mal poskytnuté: prvý den obed+večera, druhý deň: raňajky+obed. Teda nemá nárok na stravné v plnej výške. TEDA: na deň 5.4.by mal nárok na 7,10 Eur ale musím mu krátiť o 75 % podľa zákona, druhý deň 6.4. som mu krátila z 10,90 o 65 %. ČIŽE: nárok na vyučtovaní SC je 5.4.1,78+ 6.4. 3,82 Eur spolu za tieto dva dni je stravné 5,60 Eur. Prosím vypočítala som to správne? ĎAKUJEM
ivka70 nastup na pracovnu cestu sa pocita bud odchod z domu a prichod domov, nie odchod vlaku - preto ma, podla mna, v oba dni narok na stravne nad 18 hodin, kratene o poskytnute R,O,V
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Podla mna ma oba dni narok nad 18 hodin, ak zapocitas cas medzi odchodom z domu a presunom na stanicu, narok bude
    2,72 + 3,82

    Ak by prvy den ostal narok za 12-18 hodin (ak napr.byva na stanici . )potom narok za ten den na stravne nevznikne (je -1,08 -kratenie je totiz z plnej celodennej sadzby, nie z 12-18 hod.), teda spolu
    0+ 3,82
    margaretik ĎAKUJEM, áno pravda, zamestnanec napísal na cesťák odchod vlaku .... jasné že sa musí nejako prepraviť k vlaku, čiže nebrať ohľad na to čo napísal, ale skrátka má nárok na 2,72 Eur za tento deň, ešte raz srdečná vďaka!!!
    ivka70 upravit zaciatok cesty na cestaku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.