Zavrieť

Porady

DOBPŠ - Štatút študenta a ukončené nadstavbové štúdium

Dobrý deň, prosím Vás má študent ŠS - nadstavbové štúdium štatút študenta až do 31.8.2019? Záverečné skúšky má v mesiaci jún, ale myslím že za študenta sa považuje až do 31.8.2019 aj keď to je nadstavbové štúdium. Ďakujem za pomoc.
3 komentárov     zbaliť
veronikasad pýtaš sa na to len kvoli zdravotnému poisteniu? Pokračuje v štúdiu na VŠ ?
Mijara pytala som sa kvoli Dohode o brigádnickej práci študentov, dokedy má štatút študenta. Na VŠ nepokračuje.Dakujem
veronikasad kedy bola dohoda uzatvorená ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Podla mna status studenta v tomto pripade konci dnom zaverecnej skusky.
    Status studenta maju do 31.8. len maturanti.
    Treba ale presne vediet, o aky typ studia ide.

    https://hnonline.sk/expert/1801279-s...si-rady-a-tipy

    Som absolventka vyššieho odborného vzdelania na strednej odbornej škole, zaujímalo by ma, či počas letných prázdnin som stále vedená ako študent?

    Status študenta nie je možné v tomto prípade počas letných prázdnin ponechať. Študentom ste prestali byť dňom ukončenia štúdia.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Mijara Volala som do VSZP, kde mi bolo povedane, ze za studenta sa povazuje do 31.8.2019, aj ak to je nadstavbové študium, alebo pomaturitné štúdium, len musí byť denná forma na strednej škole a vek do 26 rokov. Tak neviem teraz, tiez som tak myslela ze pokial je to studium na strednej skole, tak má štatút do konca prazdnin.
    Mijara Potvrdené aj z Inšpektorátu práce, dokonca tam mi povedali že za študenta je až do októbra))
    ivka70 To nie je, to len do oktobra nepotrebuje potvrdenie o navsteve skoly, ked uzatvara DoBPS .... )pozri Zakonnik prace)
    moze byt studentom do 31.8., ak ide o nadstavbove studium konciace maturitou, ale po tom termine uz by na DoBPS pracovat nemal ....
      zbaliť

    DOBPŠ - Štatút študenta a ukončené nadstavbové štúdium

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.