Zavrieť

Porady

Podvod Finzo + EOS KSI

Zdravím, sú tu už 2 podobne témy, no posledné reakcie boli v roku 2017, tak radšej založím novú tému.
Ide o to, že došlo k zneužitiu mojich osobných údajov a niekto si zobral pôžičku na moje meno v nebankovke Finzo. Finzo pohľadávku posunulo vymáhačskej firme EOS KSI, ktorá ma uz kontaktovala mailom, že registrujú pohľadávku a žiadajú vyplatenie.
Hneď ako som sa o pôžičke dozvedel som podal trestne oznámenie a firma Finzo dala písomné potvrdenie polícii, že to nebudú vymáhať, keďže je to v štádiu vyšetrovania, no aj napriek tomu to Finzo posunulo vymáhačom EOS KSI. Kontaktoval som EOS a chceli odo mna to potvrdenie od Finza, že to nebudú vymáhať - polícia im to už poslala a teraz neviem čo mám čakať, čo bude ďalej.
Niečo sa mi na tej nebankovke nezdá. Ide o navlas rovnaké prípady. Ako keby v tom šla práve ta nebankovka, ale nejdem predbiehať, je to len pocit.

Mal by som 2 otázky:
1. Je tu niekto, kto ma rovnaku alebo podobnú skúsenosť? Ak áno ozvite sa prosím.
2. Platiť nebudem nič a viem, že prípadný súd vyhrám. Zaujima ma však, či už teraz som v nejakom zozname dlžníkov alebo neplatičov? Nechcel by som dôjsť do situácie, že mi banka v budúcnosti neposkytne úver alebo hypotéku kvôli nejakému podvodníkovi.

Za akékoľvek reakcie ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    EOS KSI poslať do riti z krátkej cesty
    vicktor A profesionalni podvodni vymahaci stiahnu chvost ?

    Trochu OT: https://www.ekariera.sk/hodnotenie/e...a-praca/?p=144

    Podvod Finzo + EOS KSI

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.