Zavrieť

Porady

Práca po PN a po Dovolenke

Zdravím Poprosila by som radu 4 mesiace som bola PN a potom som si čerpala Dovolenku do31.05 2019. Dňa 30.05 2019 so zamestnávateľovi zaslala z pracovného lekárstva posudok zo žiadosťou o preradenie na polovičný úväzok a z vylúčením fyzickej práce. Keďže od 1.6 2019 by som mala nastúpiť do práce /sobota nedeľa/ mala by som nastúpiť v pondelok neviem či sa mám nastúpiť alebo čakať ako sa mi vyjadrí zamestnávateľ. Neviem ako vykriť dní než má zamestnávateľ preradí do 15 kalendárnych dní Prosím o radu Ďakujem
Naposledy upravil Jaja babka : 02.06.19 at 07:15
13 komentárov     zbaliť
Mila123 požiadaj o neplatené voľno alebo musíš nastúpiť, inak máš absenciu, prečo si nedala už cez dovolenku lekársky posudok?
oprav si hrúbky
Jaja babka Lekársky posudok som dostala až 29.05 2019
veronikasad máš dostatočné vzdelanie a prax na výkon duševnej práce, keď fyzicky pracovať nemôžeš ?
Jaja babka Mám vzdelanie predavačka+vedúca predajne kde sa vyžaduje fyzická práca + soboty nedele dvanástky
veronikasad Predpokladáš, že zamestnávatel ťa nepreradí a chceš okamžite ukončiť pracovný pomer s nárokom na náhradu príjmu ?
Jaja babka Áno chcem ukončiť pracovný pomer dohodou
Jaja babka A prečo by ma nemal preradiť keď to mám v lekárskom posudku?
Mila123 na akú funkciu? napríklad, ako si to predstavuješ? tak, aby si spľňala kvalifikáciu
Jaja babka Len pokladníčka na 4 hodiny
Jaja babka Síce klesnem na mzde z vedúcej predajne ale mám aj ID čiastočný
veronikasad Pokladník nepracuje fyzicky ? To si asi zle formulovala žiadosť o preradenie ...
Jaja babka Žiadosť som dávala o preradenie na polovičný úväzok a ľahšiu prácu zo zdravotných dôvodov
veronikasad Nastup pondelok do práce a počkaj na reakciu zamestnávatela. Možno ti navrhne ukončenie pracovného pomeru dohodou s odstupným a nebudeš musieť čakať 15 dní na preradenie. Sama si žiadosť o ukončenie pracovného pomeru dohodou nedávaj.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    V každom prípade nastúp zajtra do práce - ak tam nepôjdeš - máš absenciu.
    No a uvidíš, čo na to zamestnávateľ. určite sa nájde nejaké riešenie - keď aj dočasné
    No a ak ty sama chceš ukončiť PP dohodou (ako si napísala) - tak sa zamestnávateľ podľa mňa len poteší
    Ak by nemal pre teba vhodné miesto ...
    zze/2001-311/63
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad Podľa mňa nechce dohodu, ale okamžité ukončenie pracovného pomeru, ak ju nepreradí do 15 dní -- s nárokom na náhradu príjmu.
    Jaja babka Asi tak by to malo ísť len čo stymi dňami než má preradia keď nechcem nastúpiť
    ivka70 Ked nenastupis, mas absenciu a skoncia s tebou PP.
    Do prace nastupit musis, ak mas dovolenku, mozes poziadat o jej cerpanie, ak nie, musite riesit so zamestnavatelom, aku pracu ti prideli.
      zbaliť

    Práca po PN a po Dovolenke

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.