Zavrieť

Porady

úprava priemerného hodinového zárobku

Dobrý deň, počítam dobre ?

Zamestnanec má mesačnú mzdu 750 €, 7,5 hod. pracovný deň, stupeň náročnosti práce 3. Minimálny mzdový nárok v roku 2019 = 728 €/mesiac.

K 1.5.2019 mu vyšiel priemer z predchádzajúceho kvartála 4,5406 €/hod. - použije sa na náhrady - RD, ..

v 6. mesiaci 2019 : 728 € mesiac : 150 hodín v 6. mesiaci = priemer sa rovná 4,8533 €/hod.= minimálny mzdový nárok.
Čiže mu musím upraviť priemernú hodinovú mzdu na 4,8533 €/hod. - na dovolenku ?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ano.

    Aj ked nie uplne rozumiem, preco k 1.5. mu vysiel ...ked II.kvartal zacal uz 1.4.
    Ak prvy kvartal cely pracoval a mal kazdy mesiac mzdu 750 eur,
    tak priemer mi vychadza (750*3)/64 = 4,6875.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    bma Jasné, ten priemer mu vyšiel k 1.4. Akosi mi to ušlo.

    Čiže to budem upravovať každý mesiac, ak bude mať v niektorom mesiaci priemer nižší ako mu vyšiel z predchadzajúceho kvartála, upravím priemer : 728 € deleno počet hodín v príslušnom mesiaci.

    Čo sa týka pravepodobného priemeru s mesačnou mzdou, keď zamestnanci nastúpili 1. 4. , čiže nemajú priemer z predchadzajúceho kvartála, tak isto delím mesačnú mzdu podľa pracovnej zmluvy deleno počet hodín v príslušnom mesiaci.

    napr. apríl bol: 800 : 165 hodín
    máj 800: 172,5 hod.
    jún 800 : 150 hodín
    Ide o 7,5 hod. prac. deň
    ivka70 V principe ano, aj ked aj tym, co neodpracovali 22 dni v predch. kvartali pocitas pravdepodobny VZ: mesacna mzda /(21,74*7,5) a upravujes rovnako v mesiacoch ,kde to nedosiahne minimalnu mzdu.

    Podla mna aj ten, kto nastupil 1.4. ma zapocitanych 22 dni, cize ten by uz mal mat realny priemer.
    bma Čiže pravdepodobný zárobok, keď zamestnanec nastúpil 1.4. som mu za apríl počítala 1100/165 hodín =6,6667 €/hod. - podľa príkladu v príručke mzdového účtovníka.

    Mala som počítať - mzda 1100/163,05 hod.= 6,7464 €/hod. ?

    V mzde za máj mu mám počítať priemer, aký mu vyšiel z aprílovej mzdy, keď odpracoval 22 dní. ? Alebo 1100/163,05 hod, alebo 1100/172,5 hod. No už som z toho jeleň,

    Myslela som, že keď v prvom kvartáli nepracoval vôbec, že mu každý mesiac v druhom kvartáli prepočítavam každý mesiac - mzda/poč. hod. v mesiaci, a až vo mzde za 7. mesiac sa bude počítať druhý kvartál už z miezd.
    bma Prvý kvartál pracoval, ale mal aj náhrady, tak mu priemer vyšiel 4,7074 €/hod. (ten predchádzajúci priemer bol ako príklad).
    Tento priemer je vyšší ako min. mzdový nárok, ale v 6. mesiaci bude menší, tam to vychádza 4,8533 €/hod. (728 € : 150 hod=4,8533 € / hod. Potom sa bude musieť v 6. mesiaci ten priemer upraviť na 4,853 €/hod. ?
    ivka70 Ano, presne tak.
      zbaliť

    úprava priemerného hodinového zárobku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.