Zavrieť

Porady

Dve zamestnania súčasne

Zdravím, zamestnanec oznámil,že bude pracovať naďalej u nás ale súčasne aj vo verejnej funkcii v obci, čo znamená,že niektoré dni ani nepríde do práce,lebo bude pracovať v obci, prípadne z práce odíde o 2 hodky skôr.........je to v poriadku? Nemáme s ním dohodnúť radšej kratší pracovný úväzok? Alebo ako prosím vás postupovať?
Ďakujem
kopretinka No keď bude u vás všetko stíhať a odpracuje všetky hodiny,tak nech má aj 5 zamestnaní.Ale určite sa mal vopred opýtať a nejako sa dohodnúť a nie iba jednoducho oznámiť.
tyntyn ale ked jeden den nepride do práce lebo je v tej druhej práci,tak co mu mam napísať,že má neplatené voľno? nemusim ho odhlasovať a zasa prihlasovať do socialnej a zdravotnej poistovni?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak si to vie u vas vyriesit pohyblivou pracovnou dobou alebo nahradnym volnom, ci cerpanim dovolenky, tak jeho dalsi uvazok u ineho zamestnavatela nema vplyv na vysku uvazku u vas.
    Maximalny tyzdenny pracovny cas sa sleduje len u zamestnavatela, nie u viacerych zamestnavatelov sucasne.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    tyntyn ked na celý den nepride do práce lebo je v tej druhej práci,tak podla clanku mu dam,že má neplatené voľno, nemusim ho odhlasovať a zasa prihlasovať do socialnej a zdravotnej poistovni?
    kn-alka nie, nejde predsa o neospravedlnené voľno ani o absenciu.
    ivka70 Praveze ja som kdesi citala, ze musi, akonahle ide o celodenbe neplatene volno (aj ospravedlnene)
    tyntyn tomu by som sa chcela vyhnuť, makačka zakaždým..... nedalo by sa to znižením úväzku poriešiť?
    ivka70 Ak nepride cely den, odhlasujes ho, ci tam mal byt 8 hodin alebo len 6 hodin.
    Skor si dohodnite, ze nikdy nebude prec cely den, pride aspon na hodinu a potom odide. V takom pripade nejde o cely den, tak ho neodhlasujes, len mu nedas mzdu za cas, kedy nebol.
      zbaliť

    širi1 je offline (nepripojený) širi1

    širi1
    asi je doležité o akú druhu prácu ide...píšete že verejná funkcia - to môže byť napr. poslanec obecného zastupiteľstva, na výkon funkcie ho musíte uvoľniť a poskytnúť napr. ospravedlnenú neprítomnosť bez náhrady mzdy (príp s náhradou a tú čiastku si nárokovať od obce)
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft Hmmm.... poslanec - to je zamestnanie? Nie náhodou volená funkcia?
    Poslanec samosprávy nie je zamestnancom samosprávy. Zákon o obecnom zriadení
    http://www.epi.sk/zz/1990-369#p25-5 §25 ods.5.
    dusik16 Ked to vies, tak si sa nemal pytat, teraz tu budes vyplakavat, ze si najmudrejsi?
    misoft Nelez sem truľko. Nerozoznáš komentár od otázky a odpovede. Len TROLLuješ. Ja som, na rozdiel od teba, aspoň uviedol podstatnú informáciu - ty NIČ.
    dusik16 taky debilko, ktory nema nic na praci, len spamovat toto forum mi nema co hovorit nauc sa prosim gramatiku... mas vychodenu aspon ZS? takym ako ty by mali zakazat pristup na internet
      zbaliť

    Dve zamestnania súčasne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.