Zavrieť

Porady

krátenie RD kvôli PN

Dobré ráno zamestnanec je od 21.1.na pn, krátenie RD -januar 11 dní, feburár 20,marec 21,apríl 22,máj 23,jun 20,jul 23 spolu ma vymeškaých 140 dní to znamená že za 100 pracovných dní mu krátim rd o 1/12 a za dalších 21 dní o dalšiu 1/12 spolu mu nárok krátim o 2/12 . Mám to správne,zamestnanec k 31.7. končí prac.pomer dakujem
veronikasad Kedy ukonci PN?
vanessa2 22.7. a 31.7. ukončenie prac.pomeru
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    A čo mu chceš krátiť? Nárok na D za KR, ani jej pomernú časť, mu nevznikol. Keďže si doplnila dátum ukončenia DPN, doplním, že mu vznikol nárok na D za odpracované dni vo výške 1/12 z ročného nároku. Tento sa nijako nekráti.
    Naposledy upravil Tweety : 22.07.19 at 17:00
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vanessa2 zostatok dovolenky za rok 2018 počet dní 13 jej nemam krátiť?
    Tweety Nie. DPN bol tento rok, krátila by si len z nároku na tento rok.
    veronikasad Vznikol nárok na dovolenku za odpracované dni - pozri doplnenie pod zadaním temy.
    Tweety Doplnila som to už do odpovede.
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Nemáš dôvod na krátenie dovolenky. tá s predsa každý rok počíta zvlášť!!!
    Tento rok jej nevznikol nárok - ani za pomernú časť roka - ale ak by ešte spolu (január a júl) odpracovala 21 dní, vznikne jej nárok na dovolenku za kalendárne dni. - kuk ZP! ... (1/12)

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    v roku 2019 odpracuje 21 dní (dobre si to vypočítal), vznikne mu nárok na dovolenku za odpracované dni = 1/12 ročného nároku. + zostatok dovolenky za rok 2018, ktorú mu preplatíš, alebo si časť z nej vyčerpa po ukončení PN-ky, zbytok preplatíš.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Tweety Čo správne vypočítal? Nikde nepíše o odpracovaných len o krátení, a to je nesprávne.
    veronikasad Zamestnanec si vypočítal ukončenie PN tak, aby mu vznikol nárok na dovolenku za odpracované dni ... V komentári píše kedy mu končí PN.
    Tweety Zamestnanec áno. Písala som o zadávateľovi. Nepochopili sme sa.
    veronikasad píšem snáď niečo iné ?
    ivka70 Ja teda neviem, ale do 21.1. Urcite neodpracoval 21 dni, kde si zobrala narok na 1/12?
    Tweety Ivka ,ešte odpracoval v júli po DPN. To doplnila .
    ivka70 Aha, vidim, aj ked povodne ratala za jul 23 dni na kratenie - ach jaj
      zbaliť

    krátenie RD kvôli PN

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.