Zavrieť

Porady

Poistenie vozidla.

Ahoj poraďáci. Prosím Vás,keď predávam auto do iného okresu, ako je to s poistkou? Príklad prehlásim auto 30.7.2019 na základe plnej moci na inú osobu, do iného okresu. Týmto dňom zanikne moja poistka a nový majiteľ musí mať k tomuto dátumu, resp. od 31.7.2019 uzavretú novú poistku? Či ako to vlastne je. Ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    nový majiteľ už musí ísť k policatom s návrhom poistnej zmluvy - spraví si PZP.
    Ty si potom zrušíš svoje PZP v svojej poisťovni - doložíš, kedy bolo MV odhlásené (príloha) - buď potvrdenie od policajtov, ak zabudneš, tak aj kópia TP nového majiteľa môže byť. A požiadaš aj o vrátenie nespotrebovaného poistného.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Laurinkai Čiže, ja auto na polícii prehlásim na neho, čakám kedy si spraví PZP a prihlási auto na polícii a až potom idem zrušiť moje PZP? Dobre som to pochopila?Ale to môže trvať aj niekoľko dní.
    Katy a R Ak si sama auto odhlásiš , dostaneš hneď doklad o tom - môžeš svoje PZP zrušiť. Čo si bude robiť on, to ťa nemusí zaujímať☺ Jemu bez PZP (sám si uzavrie) auto nezaregistrujú
    A je úplne jedno koľko to trvá (peniažky tak o mesiac - aj dva) - máš tam predsa dátum odhlásenia (toho 30.7. zanikne PZP)! Keď by si to aj neskôr poslala.
    Laurinkai Ďakujem. A treba mi k odhláseniu auta priniesť policajtom aj kartičku o PZP? Ak áno, tak originál alebo stačí prefotiť? Ešte je všetko v riešení.
    buchač Laurinkai (Dnes 17:17) Ďakujem. A treba mi k odhláseniu auta priniesť policajtom aj kartičku o PZP? Ak áno, tak originál alebo stačí prefotiť? Ešte je všetko v riešení.
    ====================
    Odo mňa zatiaľ nikdy nepýtali, keď som odhlasoval auto.
    Na našom DI si v pohode prefocujú tie lajstrá, teda ak ich potrebujú založiť.
    ALE čo ti bráni urobiť kópiu a tak ísť na DI ?????
    Laurinkai Nič mi v tom nebráni. Aj som to spravila a pôjdem tam aj s tým, lebo na stránke KR PZ nejakého som čítala, že to treba doniesť. Ale vôbec neviem na čo im to je.
      zbaliť

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    tvoje PZP zaniká dňom odhlásenia vozidla na DI.. či si ho pôjdeš zrušiť do poisťovne hneď s kópiou OEV so zápisom zrušenia držiteľa, alebo o týždeň, to je jedno.. nový majiteľ si urobí svoje PZP, mal by hneď, ale to ťa už nemusí trápiť..

    http://www.minv.sk/?odhlasenie-vozidla-ineho-okresu
    Dávame do povedomia, že podľa zákona č. 381/2001 Z. z. pôvodné poistenie zodpovednosti zaniká okamihom zápisu prevodu držby motorového vozidla na inú osobu v evidencii vozidiel – to znamená, že sa stáva NEPLATNÝM. Pri prevodoch držby vozidiel má povinnosť uzavrieť novú poistnú zmluvu osoba, na ktorú sa držba motorového vozidla previedla. Nový držiteľ/vlastník vozidla je povinný sa na žiadosť orgánu evidencie vozidiel preukázať platným potvrdením o poistení zodpovednosti alebo predbežným poistením zodpovednosti.
    Laurinkai Ďakujem Vám obom za radu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.