Zavrieť

Porady

Uver a uroky z omeskania

Dobry vecer
Moja otazka sa tyka toho ci mam alebo nemam uznat uroky z omeskania.v roku 2016 som si zobral uver vo vyske 3500eur.nesplacal som ho a z toho vznikli urokyz omesknaia.v roku 2018 bola suma 4500,kde som sa chcel zo spolocnostou dohodnut na splatkach po 60 eur.ale vyslo by to celkovo 6500 eur na 9roky.ja som s tym nesuhlasil,preroze som si myslel ze ak uznam svoj dlh a budem splacat, tak uroky uz viac nebudu rast.
tohto roku mi prisiel dalsi list uz od inej spolocnosti na uznanie dlhu a urcenie splatok aky chcem ja. a preto sa pytam ci mam ten dlh uznat a ci mi budu rast uroky z omeskania ak zacnem uz platit.
pretoze za ten rok stupli uroky o 1000 eur,a zbytocne,pretoze ja som bol ochotny platit ale nie ze budem platit aj pozicku aj uroky z omeskania a este dalsie uroky po dobu 9 rokov
Dakujem za odpoved
Naposledy upravil ivka70 : 19.08.19 at 05:58
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Mas cudne ponatie o uverovom systeme.
    Urcite ti neprestanu ist uroky, ked ty sa rozhodnes zrazu zacat splacat - stale si totiz so splatkami v omeskani a zmluvu si podpisal tak, ze maju narok ich ziadat.
    A dokonca aj zo zakona by narok bol, aj keby to v zmluve priamo nebolo.

    Nemusis uznat svoj dlh a nemusis ho zacat konecne splacat, ale zarucujem ti, ze ked to zacnu vymahat exekucne, pridaju sa ti k dlhu a k urokom este aj exekucne poplatky, potom sa uz len budes cudovat ako ti narastie suma, ktoru budes musiet zaplatit.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Úroky ti budú nabiehať, kým nesplatíš úver. Takisto aj úroky z omeškania, keďže už si v omeškaní. A je jedno, či uznáš dlh alebo nie. Akurát keď uznáš dlh, veriteľ bude ochotný ti urobiť splátkový kalendár na úhradu dlhu. Ak nie, bude dlh splatný celý a vymáhateľný právne.

    Uver a uroky z omeskania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.